4 Ekim Hayvanları Koruma Günü Kutlu Olsun

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü Kutlu Olsun

Hayvanları korumak ve farkındalık yaratmak için 1931 yılında Floransa'da kabul edilen hayvanları koruma günü, her yıl 4 Ekim'de kutlanıyor. Hayvanseverler ilk kez İngiltere’de 1822 yılında; hayvanları korumak, insanların hayvanlara iyi davranmalarını, daha iyi koşullarda beslenme ve korunmalarını sağlamak amacıyla Hayvanları Koruma Birliği’ni kurdular.

Sokak hayvanlarının yaşam kalitelerinin artırılmasını sağlayacak her türlü çalışmaya önayak ve destek olmak amacıyla İstanbul Gönüllüleri de birçok etkinliğe imza atıyor. Farkındalık yaratan ve hayvan dostlara fayda sağlayan etkinliklerle; İstanbul’da yaşayan sahipli/sahipsiz tüm hayvanların bulundukları ya da bulunmaları gereken ortamlarda, can güvenliği içinde yaşaması, refah ve sağlıklarının güvence altına alınması için yoğun bir şekilde çalışıyorlar.

İstanbul Gönüllüleri; ormanda yalnız yaşayan sokak hayvanlarının bakımından barınak ziyaretlerine, sokak hayvanlarının beslenmesinden yuva kazandırmaya kadar hayata geçirdikleri birçok etkinlikle İstanbul’daki sokak hayvanlarının daha güvende bir yaşam sürmesi için çeşitli çalışmalar yapıyor.

İstanbul Gönüllüleri olarak 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nü bir kez daha kutluyor, sokak hayvanlarımızın daha yaşanabilir bir dünyaya sahip olabilmesi için yapacağımız çalışmalara sizleri de davet ediyoruz.

-->