Lütfen Dikkat!

Normalleşme sürecinde birbirimize gösterdiğimiz özen çok önemli.

Maskesiz dışarı çıkmayın, başkaları ile olan mesafenize dikkat edin ve mutlaka ellerinizin temizliğinden emin olun.

 

Paylaş

Kanal İstanbul'a Kimin İhtiyacı Var?

2011 yılında ‘Çılgın Proje’ olarak karşımıza çıkan ve halka faydası olmadığı gibi büyük tahribatlara yol açacak olan Kanal İstanbul Projesi gündemde kalmaya devam ediyor. Gündemde kalmanın ötesinde, her geçen gün kazma vurma girişimi, ihale, doğa tahribatı, arsa satışı gibi haberlerle karşılaşıyoruz.
Peki, nedir bu Kanal İstanbul? Kanal İstanbul’a gerçekten kimin ihtiyacı var?

Devamını oku
Paylaş

Gönüllü Okuyuculuk Projesi Meyvelerini Verdi

 

Görme Engelli Öğrencilerimiz İstediği Okullara Yerleşti

İstanbul Gönüllüleri tarafından görme engelli öğrencileri sınavlara hazırlamak amacıyla hayata geçirilen Gönüllü Okuyuculuk Projesi, ilk dönem öğrencilerini istediği okullara yerleştirerek önemli bir başarı sağladı. Projeden yararlanan 11 öğrencimiz, hayalini kurduğu okullara giriş hakkı kazandı.

2020 Şubat ayında başlayan Gönüllü Okuyuculuk Projesi ile LGS’ye hazırlanan 9 öğrencimiz büyük bir başarı göstererek Anadolu Lisesi kapsamında yer alan okulları kazandı. Üniversite sınavına birlikte hazırlandığımız 2 öğrencimiz de başarıya ulaştı. Daha önce iki kez girdiği üniversite sınavında istediği sonucu yakalayamayan bir öğrencimiz bu kez hedeflediği puanı tutturarak iki üniversiteye ön kayıt yaptırdı. Bir başka öğrencimiz de özel bir üniversiteyi yarı burslu olarak kazandı.

Devamını oku
Paylaş

İstanbul Sözleşmesi Yaşatır

Nedir bu İstanbul Sözleşmesi?

“İlk ülkenin bizim ülkemiz olması çok anlamlı.”

“Umuyor ve diliyoruz ki bu yasayla din, dil, ırk ayrımı yapılmaksızın, hiçbir kadına fiziksel, ruhsal, cinsel şiddet olmasın.”

“Kadının özne olduğu her konuda, Meclis'in birlikte hareket etmesi gerekiyor.”

“Bu sözleşmeyle Türkiye, önemli bir yükün altına giriyor."

Devamını oku
Paylaş