Arnavutköy Gönüllüleri Sahil Temizliği İçin Harekete Geçti

Arnavutköy Gönüllüleri Sahil Temizliği İçin Harekete Geçti

Denizi ve doğası ile İstanbulluların nefes alma alanlarından biri olan Karaburun, hafta sonları yoğun bir ziyaretçi akınına uğruyor. Günübirlik ziyaretçilerin arkalarında çöp yığınları bırakması ise üzücü manzaralara neden oluyor.

Bir süredir durumu gözlemleyen İstanbul Gönüllüleri buna kayıtsız kalmayarak bir temizlik hareketi gerçekleştirdi. Geçtiğimiz pazar günü Karaburun sahiline giden gönüllüler sahildeki atıkları topladı.  Temiz bir çevrede yaşamanın ve çevreyi temiz tutmanın önemini bölgede vakit geçiren ziyaretçilere  aktaran gönüllüler bu konuda farkındalık oluşturmayı da başardı. Ellerinde çöp torbalarıyla sahil boyu ilerleyen gönüllülerin temizlik hareketine ilerleyen saatlerde ziyaretçiler de katıldı.

Daha temiz bir çevre için farkındalığın artması amacıyla harekete geçen duyarlı gönüllülerimiz sayesinde Arnavutköy’deki Karaburun sahili temizlendi. Çevre kirliliğinin önlenmesinde tüm bireylere düşen sorumluluklar olduğunu hatırlatan projelere tüm vatandaşlarımızın destek vermesini bekliyoruz.

-->