Boşanma Süreci ve Sonrasında Kadının Hukuksal Hakları

Hukuksal Okuryazarlık

Dünyaya geldiğimiz andan itibaren günlük yaşantımızda farkında olmadan normalleştirdiğimiz, kabullendiğimiz davranış biçimleri toplumsal olarak sorun yaratacak durumlara yol açabilir. Bu davranış biçimlerinin kadına şiddet, evlilik, boşanma, miras, gözaltına alınma, işten çıkarılma gibi birçok konuda bireylerin günlük hayatta karşılaşabilecekleri sorunlar olması, hukuki olarak hakların bilinmesinin önemini arttırmaktadır.

İstanbul Gönüllüleri olarak bireylerin yaşadıkları veya yaşayabilecekleri sorunlara farkındalık yaratmak ve aydınlatıcı bilgiler aktarmak amacıyla Hukuksal Okuryazarlık Söyleşileri’nin ikincisini düzenliyoruz. 

Evlilik kurumundan beklentilerini karşılayamayan çiftlerin boşanma kararı vermesi sürecinde ve sonrasında özellikle kadınların bu süreç içerisinde ve sonrasında yasal haklarının neler olduğunu aktaracağımız etkinlik, Avukat Ezgi Koç’un katılımıyla gerçekleşecek. Hukuksal Okuryazarlık Söyleşileri’nin yeni buluşma konusu Boşanma Süreci ve Sonrasında Kadının Hukuksal Hakları olacak.

8 Mayıs Cumartesi günü saat 16.00’de Zoom uygulaması üzerinden gerçekleşecek etkinliğe siz de 'Kayıt Ol' kısmından kayıt yaptırabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra tarafınıza gönderilecek mail içerisinde bulunan ZOOM bağlantısı ile etkinlik gününde ve saatinde girişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

NE ZAMAN?
Mayıs 08, 2021 04:00 - 4pm
Üzgünüz, bu faaliyet için kayıtlar kapandı.
-->