Çocuklarda ve Gençlerde Madde Bağımlılığı ile Mücadele

Madde

Tütün, alkol ve uyuşturucu madde kullanım oranları Türkiye’de ve dünyada hızla artmakta, bağımlılık yaratan maddelere başlama yaşı gittikçe düşmektedir. Teknoloji ve kumar bağımlılığı gibi madde bağımlılığı da kişiye, aileye ve topluma psikolojik, sosyolojik ve ekonomik zararlar vermektedir.

Madde bağımlılığı her yaşta, her cinste, her sosyo-ekonomik düzeyde ve her toplumda görülse de kuşak çatışması ve toplumsal baskı nedeniyle özellikle ergenlik döneminde gençleri etkisi altına almaktadır.

İstanbul Gönüllüleri olarak bağımlılıklara karşı farkındalık yaratmak ve madde bağımlılığı eğiliminin zarar verici etkisini aktarmak amacıyla "Çocuklarda ve Gençlerde Madde Bağımlılığı ile Mücadele" söyleşisi düzenliyoruz.

Uzm. Dr. Psikiyatrist Dilek Özer’in katılımıyla, 10 Nisan Cumartesi günü saat 19.30’da gerçekleşecek etkinlik, Zoom uygulaması üzerinden çevrim içi düzenlenecek.

Siz de 'Kayıt Ol' kısmından etkinliğe kayıt yaptırabilirsiniz.

Ardından tarafınıza gönderilecek mail içerisinde bulunan ZOOM bağlantısı ile etkinlik gününde ve saatinde girişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

NE ZAMAN?
Aralık 09, 2023 07:30 - 8:30pm
Üzgünüz, bu faaliyet için kayıtlar kapandı.
-->