Çocuklarla Müzik Yolculuğu Hayata Geçti

Çocuklarla Müzik Yolculuğu Hayata Geçti

Hayatımıza pandemi günlerinde giren yeni yasaklarla birlikte bireylerin yaşam standartlarının büyük ölçüde değişmesi, çocukların da evlerde kalarak gelişim süreçlerinde olumsuz etkiler yarattı.

Sokaklarda özgürce oyun oynayamayan, arkadaşlarıyla iletişim kuramayan çocuklar pandeminin olumsuz etkilerken en fazla etkilenen kesim oldu. Bu durum sürekli evlerinde vakit geçirmek zorunda kalan ve enerjilerini doyasıya atamayan çocukların ebeveynleri de oldukça tedirgin ediyor. Çocukların sosyalleşmelerinin en önemli ortamı olarak gösterilen okulların da kapalı olması iletişim kurmalarını oldukça güçleştiriyor.

Pandemi sürecinde yaptığı birçok etkinlik ve proje ile İstanbul’da yaşayan özellikle dezavantajlı grupların katılacağı çalışmalarını hız kesmeden sürdüren İstanbul Gönüllüleri yeni bir çalışmayla daha çocuklarla buluşuyor. İlk ve Ortaöğretim sürecinde olan ve evlerinde eğlenerek kaliteli zaman geçirmek isteyen çocuklar için yaklaşık bir yıl sürecek Çocuklarla Müzik Yolculuğu projesi hayata geçti.

Müzik Öğretmeni Ezgi Özbey’in eğitimiyle gerçekleşen müzik çalışması haftada bir gün, 40 dakika olarak 117 öğrencinin katılımıyla devam ediyor. 2021 yılı haziran ayına kadar sürecek proje çocukların temel müzik eğitimlerini müzik enstrümanları ile buluşturmasını ve çocukların eğlenirken öğrenmelerini amaçlanıyor.

 

-->