İstanbul Gönüllüleri Doktorlarından Covid-19 Bilgilendirmesi

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıktığı günden bu zamana kadar Koronavirüs salgını sürecini yakından takip eden İstanbul Gönüllüsü doktorlar, salgın riski Türkiye'ye gelmeden önce İstanbulluları bilgilendirmek için harekete geçti.

El yıkamanın önemini ve toplu taşımada doğru öksürme yöntemlerini anlatan doktorlar, “Salgın sürdüğü sürece ulaşabileceğimiz kadar fazla insana ulaşmak, halkı bilinçlendirmek istiyoruz” diyor.

İstanbul Gönüllüleri’nin Sağlık Komisyonu Temsilcisi Füsun Suner projeyi şöyle anlatıyor:

Koronavirüs ortaya çıktıktan sonra sağlık komisyonu olarak aramızda basit kuralların ne kadar önemli olduğunu, halkın bunları uygulaması halinde kendilerini koruyabileceklerini konuşuyorduk. Çok bilimsel olmadan, herkesin rahatça anlayabileceği şekilde hızlıca bir şeyler yapmak istedik ve metrolarda bilinçlendirme çalışması yapmaya karar verdik. Hacıosman- İTÜ durakları arasında ve Levent- Osmanbey duraklarında Çocuk Hastalıkları uzmanı Beyhan Göksan ve Radyoloji uzmanı Hale Önür, halka koronavirüse karşı alınabilecek önlemleri anlattı. Çok olumlu tepkiler ve teşekkürler aldık. Bundan sonra ihtiyaca göre bilinçlendirme çalışmalarımız sürecek''

İlk koronavirüs vakasının ülkemizde görülmesinin ardından sadece İstanbulluları değil, tüm ülkeyi bilinçlendirmek isteyen gönüllü doktorlar @gonulluist hesabı üzerinden de merak edilen soruları cevapladı.

-->