Dünden Bugüne Depremler

Depremler

Türkiye dünyanın en etkin deprem kuşaklarından birinin üzerinde bulunmasıyla her an depreme hazırlıklı olmak durumundadır. Son 58 yıl içerisinde depremlerden, 58.202 kişi hayatını kaybetmiş, 122.096 kişi yaralanmış ve yaklaşık olarak 411.465 bina yıkılmış veya ağır hasar görmüştür. Dünyanın çeşitli yerlerinde gerçekleşen büyük depremler ile insanlar alınması gereken önlemleri tartışmış ve farkındalık yaratacak çalışmalara imza atmışlardır.

İstanbul Gönüllüleri olarak ülkemiz ve dünyada yaşanmış büyük depremleri konuşacağımız Dünden Bugüne Depremler etkinliği düzenliyoruz. Prof. Dr. Metin İlkışık’ın katılımıyla gerçekleşecek etkinlikte, deprem öncesi ve sonrasında yapılması gerekenler, alınması gereken önlemler aktarılacak. 

1939 Erzincan Depremi’nden günümüze kadar ülkemizde ve dünyada meydana gelen büyük depremlerin konuşulacağı etkinlik, 9 Mayıs Pazar günü saat 21.30’da gerçekleştirilecek.

Siz de 'Kayıt Ol' kısmından kayıt yaptırabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra tarafınıza gönderilecek mail içerisinde bulunan ZOOM bağlantısı ile etkinlik gününde ve saatinde girişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

NE ZAMAN?
Mayıs 09, 2021 09:30 - 9:30pm
Üzgünüz, bu faaliyet için kayıtlar kapandı.
-->