Engellilerin Hayata Katılımı ve Erişilebilirlik Etkinliğini Gerçekleştirdik

Engelli Erişim

Engelli bireyler toplumsal alanda birçok zorlukla karşılaşırken, özellikle diğer bireylerin engellilere karşı tutum ve davranışları, oldukça büyük önem arz etmektedir.

İstanbul Gönüllüleri olarak engelli bireylerin yaşadıkları sorunları daha iyi anlayabilmek ve onların hayatın gündelik akışı içinde yaşadıklarını kavrayabilmek için bedensel engelli, görme engelli, işitsel engelli ve disleksi bireylerin hikâyelerini kendi anlatımıyla dinleyeceğimiz Farklılığımızla Zenginiz etkinlik serisinin son bölümü Engellilerin Hayata Katılımı ve Erişilebilirlik gerçekleşti. Beş farklı oturumdan oluşan "Farklılığımızla Zenginiz" serisinin son bölümünün konuğu Erişilebilirlik Uygulamaları ve İletişim Danışmanı Adem Kuyumcu oldu.

11 Mayıs Salı günü gerçekleştirilen, 
Tuğba Sarıçiçek tarafından işaret dili tercümesinin de yapıldığı etkinlikte; konuğumuz Adem Kuyumcu'dan; engelliler hakkında doğru bilinen yanlışları dinledik. Engellerin kaldırılması için birey olarak sorumluluklarımız, yardım kampanyalarının hangisine destek olmalıyız, erişilebilirlik nedir, neden herkesin ihtiyacıdır gibi birçok konu hakkında da önemli bilgilerin aktarıldığı etkinlikle Farkındalıklarımızla Zenginiz etkinlik serisi son bölümünü tamamlamış oldu.

-->