Erişim Sağlayabildiğiniz İlk Anda Aşı Olun

Aşı olun

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve dünyada yaklaşık 110 milyon insana bulaşan Covid-19 virüsü, 2,5 milyon insanın hayatını kaybetmesine neden oldu. Küresel bir salgın haline gelen Covid-19 pandemisi ülkemizde 2,6 milyon vaka ve yaklaşık 28 bin vefat ile seyrini devam ettirirken; 377 sağlık çalışanımız da hayatını kaybetti.

Tüm dünyada kapanma ve izolasyon çalışmaları uygulanırken, virüsten korunma veya tedavi yöntemi günlerce, aylarca konuşuldu ve tartışıldı. Bilim insanlarının yaptıkları çalışmalar neticesinde dünyanın birçok farklı bölgesinde Covid19 virüsüne karşı aşılar geliştirildi. Getirilen kısıtlamalarla birlikte hayatımızda birçok değişikliğe gitmemiz, aşının bulunmasının değerini bir kez daha arttırdı.

Kamuoyunda sıkça konuşulan ve tartışılan aşı; etki, yan etki ve güvenilirliği gibi birçok konuda insanların merak ettiği bir hal almışken, bilim insanlarının yaptıkları aşı olun çağrısı her geçen gün yineleniyor. Geçmiş dönemlerde birçok hastalığın/salgının önüne aşıyla geçildiğinin bilinmesi, aşı olmamız konusunda bizlere yol gösterici oluyor. Ülkemizde belirlenen gruplara, belirlenen zaman dilimlerinde kademeli olarak yapılan aşılama çalışmasıyla salgın karşısında daha güçlü olabilecek ve salgının önüne geçebileceğiz. Aşı olduktan sonra vücudumuzun ürettiği antikorlar Covid19 virüsüyle savaş halindeyken, virüsün yayılma hızının azalması ve salgının kontrol altına alınması daha da kolaylaşacak.

İstanbul Gönüllüleri olarak bizleri sağlığımıza kavuşturmak için gece gündüz demeden çalışan sağlık çalışanlarını bir kez daha saygıyla anıyor, Covid19 virüsünü yenmemiz için geliştirilen aşıların olunması gerektiğini bir kez daha tekrarlıyoruz. Haydi durma sen de aşı ol!

-->