Çocuklarda Ev Kazalarının Önlenmesi Etkinliğini Gerçekleştirdik

Çocuklarda Ev Kazalarının Önlenmesi

Tüm dünyanın yaşama alışkanlıklarının değiştiği pandemi döneminde, çocukların enerjilerini evlerinde atmak zorunda kalması, yaşanan ev kazası sayısında da ciddi bir artış yarattı.

Devamını oku
Paylaş

İBB Sözcüsü Murat Ongun ile Söyleşi Gerçekleştirdik

Murat Ongun ile Söyleşi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin hizmetlerini ve İstanbul'la ilgili tüm gelişmeleri öğrenmek için İBB yetkilileriyle yaptığımız soru-cevap söyleşilerinin bu haftaki konuğu İBB Sözcüsü Murat Ongun oldu.

Devamını oku
Paylaş

Yönbulucu Etkinliğini Gerçekleştirdik

Yön Bulucu

İstanbul Gönüllüleri olarak pandemi şartlarında evde vakit geçiren 9-13 yaş arası çocuklar için Yönbulucu etkinliğini gerçekleştirdik. 75 öğrenciyi atölye çalışmaları öncesinde dahil ettiğimiz proje kapsamında arıların hayatını anlatan Yönbulucu kitabını katılımcı çocuklara ulaştırılarak süreçle alakalı bilgiler aktardık.

Devamını oku
Paylaş

Zentangle Çizim Atölyesi Etkinliğini Gerçekleştirdik

Zentangle Çizim Atölyesi

17 Ocak Pazar günü Çiğdem Rençber’in katılımıyla tekrarlayan desenler kullanılarak oluşturulmuş soyut bir çizim yöntemi olan Zentangle Çizim Atölyesi Etkinliğini gerçekleştirdik.

Devamını oku
Paylaş

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde İşe Alım Süreçleri Etkinliğini Gerçekleştirdik

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde İşe Alım Süreçleri

Ülkemizde ve şehrimizde işsizlik gün geçtikçe artarken, 16 milyonluk İstanbul'da binlerce insanı istihdam eden ya da Bölgesel İstihdam Ofisleri (BİO) ile edilmesine yardımcı olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde işe alım süreçleri ve çalışma koşulları oldukça merak uyandırıyordu.
Devamını oku
Paylaş

Pandemi Döneminde İstanbul Büyükşehir Belediyesi

Pandemi Döneminde İstanbul Büyükşehir Belediyesi

Ülkemizde pandemi süresince vaka sayısının en yüksek olduğu illerden biri olan İstanbul, tüm paydaşlarıyla koranavirüse karşı ciddi bir savaş verdi.

Devamını oku
Paylaş

Rakamlarla İngilizce Konuşuyorum Projesi

İngilizce Konuşuyorum Projesinde 9 Ayı Geride Bıraktık

Dil öğrenmenin en önemli yöntemlerinden biri olarak belirtilen “Konuşarak Öğrenme” pratiğinden yola çıkarak, 2020’nin Nisan ayında başlattığımız “İngilizce Konuşuyorum” projesi 9. ayını tamamladı.

Devamını oku
Paylaş

Pandemi Döneminde Ebeveyn Olmak Etkinliğini Gerçekleştirdik

Pandemi Döneminde Ebeveyn Olmak

Eğitim ve yaşayış biçiminin büyük ölçüde değiştiği pandemi sürecinde; hem çocukların hem de ebeveynlerin içinde bulunabileceği olumsuz davranış ve ruh hallerine karşı, kişilerin yaklaşımlarının nasıl olması gerektiği, son zamanlarda oldukça merak edilen bir konu haline geldi.

Devamını oku
Paylaş

Hayatın İçinden İlham Veren Portreler'in Üçüncüsü Gerçekleşti

Hayatın İçinden İlham Veren Portreler

Gazeteci Özlem Gürses’in moderatörlüğünde gerçekleşen ‘Hayatın İçinden İlham Veren Portreler’ söyleşilerinin üçüncüsü 27 Aralık 2020 Pazar günü gerçekleşti.

Devamını oku
Paylaş

Ekmek Atölyesi Etkinliğini Gerçekleştirdik

Ekmek Atölyesi

Pandemi döneminde internet üzerinde en çok aranılan konular arasında evde ekmek yapımı yer alıyor. Biz de İstanbul Gönüllüleri olarak, insanların evlerinde daha fazla vakit geçirmeleri nedeniyle büyük ilgi gösterdiği ekmek yapımının püf noktalarını, "Ekmek Atölyesi" etkinliğin gerçekleştirdik.

Devamını oku
Paylaş