Aile İçi Finansal Okuryazarlık Etkinliğini Gerçekleştirdik

FOY

Pandemi sürecinde yaşam şekillerimiz değişmekte ve özellikle tüketim alışkanlıklarımız oldukça farklılaşmaktadır. Yaşanan salgından dolayı tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de ekonomik alanda sorunlar yaşanmaktadır.

Devamını oku
Paylaş

Yeni Çağın Çocuklarıyla İletişim Etkinliğini Gerçekleştirdik

Yeni Çağın Çocukları

Gelişim evrelerinde bulunan çocuklara, farklı yaş gruplarındaki bireylerin nasıl yaklaşması gerektiği, doğru iletişim kurma kanalları ve yöntemleri oldukça önemlidir.

Devamını oku
Paylaş

Çocuklarda ve Gençlerde Madde Bağımlılığı ile Mücadele Etkinliğini Gerçekleştirdik

Madde bağımlılığı her yaşta, her cinste, her sosyo-ekonomik düzeyde ve her toplumda görülse de kuşak çatışması ve toplumsal baskı nedeniyle özellikle ergenlik döneminde gençleri etkisi altına almaktadır.

Devamını oku
Paylaş

Bölgesel İstihdam Ofisleri Tanıtım Etkinliğini Gerçekleştirdik

BİO

İşsizlik problemi yaşayan vatandaşlarımızın iş bulmalarına destek olmak amacıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan, mevcut işgücü ile işveren arasında bir bağ kurarak işgücünün ekonomik faaliyetler içinde sürekli bir biçimde çalışmasını sağlamayı hedefleyen Bölgesel İstihdam Ofisleri’nin bilinirliğini arttırmak ve daha fazla insanın bu projeden faydalanmasını sağlamak amacıyla yeni bir etkinlik düzenledik.

Devamını oku
Paylaş

Hayvan Kurtarma Hakkında Bilinmesi Gerekenler Etkinliğini Gerçekleştirdik

Hayvan :Kurtarma

İstanbul Gönüllüleri olarak hayvan kurtarma çalışmalarında nelerin yapıldığı ve sürecin nasıl ilerlediği gibi bilgilerin aktarıldığı Hayvan Kurtarma Hakkında Bilinmesi Gerekenler etkinliği düzenledik.

Devamını oku
Paylaş

Çin Kültürünü Tanıyoruz Etkinliğini Gerçekleştirdik

Çin Kültürü

Farklı ülkelerin farklı kültürleri uzun yıllar boyunca insanlar tarafından hep ilgi çekici olmuştur. Özellikle çocukların gelişim süreçlerinde, bulundukları kültürün dışında kültürleri tanımaları ve dünya ülkelerine dair bilgiler edinmeleri oldukça önemlidir.

Devamını oku
Paylaş

İstanbul Sözleşmesi'ni Konuşuyoruz Etkinliğini Gerçekleştirdik

İstanbul Sözleşmesi

İstanbul Gönüllüleri olarak 20 Mart 2021 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile feshedilen İstanbul Sözleşmesi’nin detaylarını, kadınlar için önemini ve fesih kararının geçerli olup olmadığını “İstanbul Sözleşmesi'ni Konuşuyoruz” etkinliğinde konuştuk.

Devamını oku
Paylaş

Çocuklar Pati Oyunu'nda Bety ve Lady ile Buluştu

Pati Oyun

İstanbul Gönüllüleri çocukların uygulamalı olarak katıldığı, köpeklerin yanında güvenli iletişim kurmaları ve ne yapıp ne yapmamaları gerektiğini öğreten “Pati Oyunu” ile Örnektepe Mahalle Evi’nde çocukları buluşturdu.

Devamını oku
Paylaş

Örnektepe Mahalle Evi'nde Kurabiye Atölyesi Yaptık

Kurabiye Atölyesi

İstanbul Gönüllüleri olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bünyesinde yer alan Mahalle Evleri’nde çeşitli etkinlikler gerçekleştirerek gönüllü çalışmalarımıza devam ediyoruz. Son olarak gönüllerimizin katılımıyla Örnektepe Mahalle Evi'nde "Kurabiye Atölyesi" etkinliğini gerçekleştirdik.

Devamını oku
Paylaş

Tıp Keşif Atölyesini Gerçekleştirdik

Çocukların hayal güçlerini kullanarak sorup, keşfedip ürettikleri ve böylece karşılaştıkları sorunlara merak, beceri ve yaratıcılıklarını kullanarak insan odaklı çözümler bulmalarını sağlayan Hayal Edelim Yapalım (HEY) projesi, İstanbul’un çeşitli bölgelerinde çocukların katılımlarıyla devam ediyor.

Devamını oku
Paylaş