"Geleceğin Renkleri" Sergisi Hayata Geçiyor

"Geleceğin Renkleri" Sergisi Hayata Geçiyorİstanbul Gönüllüleri Kültür, Sanat ve Turizm Komisyonu olarak, her yıl gerçekleştirmeyi planladığımız Genç Sanatçılar Sergisi'nin ilki olan "Geleceğin Renkleri" adlı sergiyi, mayıs ayında hayata geçirmenin hazırlığı içerisindeyiz.

Nitelikli eserler üreten ancak eserlerini sergileyemeyen öğrencilere erişmek ve onları motive etmek amacıyla düzenleyeceğimiz sergimizde, aynı zamanda sanatın sürdürülebilirliğine de katkı sağlamayı hedeflemekteyiz. Resim, heykel ve diğer disiplinlere ait eserlerin yer alacağı sergimize, İstanbul’da bulunan üniversitelerin Güzel Sanatlar Fakültesi’nde okuyan 30 yaşını aşmamış lisans (son sınıf), yüksek lisans ve doktora öğrencileri katılabilecektir. Bu kapsamda üniversitelerin ilgili fakülteleri ile görüşmelerimiz başlatılmıştır.

Bu proje ile öğrencilere eserlerini sergileme ve satma şansı verilerek, hem sanata verilen değer gösterilmiş, hem de öğrencilerin bu süreç sonunda gelir elde etmelerine katkı sağlanmış olacaktır. Elde edilecek satış gelirinin %20’lik kısmının İstanbul Vakfı’na aktarılarak, yine gençlerin eğitiminde kullanılacak bir fona katkı sağlaması amaçlanmaktadır. Sergi sırasında yapılabilecek söyleşi, atölye çalışmaları ve seminerler ile daha çok sanatçı ve ziyaretçinin sergiye katılımı hedeflenmektedir.

Mayıs 2021 tarihinde, 3-4 hafta süreli olarak planladığımız sergi, öncelikle İstanbul Avrupa yakasında belirlenecek olan lokasyonda gerçekleşecek, ilerleyen süreçte ise serginin Asya yakasında da sanatseverlerle buluşması planlanmaktadır.


1 etkileşim

  • Yazar Editör
-->