Geleceğin Umudu Çocuklarla Bağcılar’da Özgürce HOP’ladık

Geleceğin Umudu Çocuklarla Bağcılar’da Özgürce HOP’ladık

İstanbul Gönüllüleri organizasyonu ile gerçekleştirilen seyyar oyun parkı HOP etkinliği 22 Ekim, 5 Kasım ve 12 Kasım tarihlerinde Bağcılar’daydı.

Karton kutu, bant, kumaş parçaları, sicim gibi basit ve dönüştürülmüş malzemeleri hayal güçleri sınırlandırılmadan kullanan çocuklar hem eğlendiler hem de kendilerini izleyen ailelerine keyifli anlar yaşattı. Etkinlikte çocuklar, ellerindeki materyalleri özgürce kullanarak oynadıkları oyunlarla bir festival atmosferi yarattı. Çocukların etkinlikte yaptığı kendi kendine yürüyebilen koliler, mukavva kâğıt ve koliden yapılmış basket potaları da oyun için gerekli olanın oyuncak değil hayal gücü olduğunu da bir kez daha göstermiş oldu.

Çocuklar tarafından yönetilen kamuya açık ücretsiz halk kutlamaları olarak tanımlanan HOP ile çocukların kendi seçtikleri ve oynadıkları oyuna öncelik vererek oyun süreci ve akışını belirlemeleri hedefleniyor. Etkinlikte oyun kurucu olarak tanımlanan gönüllü yetişkinler ise oyunları yönlendirmeden, eleştirel olmadan ancak gerektiğinde destek vererek oyun akışının özgürce ilerlemesini sağlıyorlar.

Çocukların gerçeklikle kısıtlanan dünyadan hayal gücünün sınırsız dünyasına özgürce HOP’ladıkları etkinlik önümüzdeki dönemde İstanbul’un farklı bölgelerinde de gerçekleştirilmeye devam edecek. HOP etkinliklerinde gönüllü olarak görev almak ya da çocuğunuzun faydalanması için mekân önerisinde bulunmak için [email protected] adresinden bize ulaşabilirsiniz.

-->