Gönüllü Okuyuculuk Projesi Meyvelerini Vermeye Başladı

Gönüllü Okuyuculuk Projesi Meyvelerini Vermeye Başladı

Görme Engelli Öğrencilerimiz İstedikleri Okullara Yerleşti

İstanbul Gönüllüleri tarafından görme engelli öğrencileri sınavlara hazırlamak amacıyla hayata geçirilen Gönüllü Okuyuculuk Projesi, ilk dönem öğrencilerini istediği okullara yerleştirerek önemli bir başarı sağladı. Projeden yararlanan 11 öğrencimiz, hayalini kurduğu okullara giriş hakkı kazandı.

2020 Şubat ayında başlayan Gönüllü Okuyuculuk Projesi ile LGS’ye hazırlanan 9 öğrencimiz büyük bir başarı göstererek Anadolu Lisesi kapsamında yer alan okulları kazandı. Üniversite sınavına birlikte hazırlandığımız 2 öğrencimiz de başarıya ulaştı. Daha önce iki kez girdiği üniversite sınavında istediği sonucu yakalayamayan bir öğrencimiz bu kez hedeflediği puanı tutturarak iki üniversiteye ön kayıt yaptırdı. Bir başka öğrencimiz de özel bir üniversiteyi yarı burslu olarak kazandı.

Gönüllü Okuyuculuk Projesi nedir?

Gönüllü Okuyuculuk Projesi, eğitim hayatına devam eden görme engelli öğrencilere test kitapları okuyarak başarılarına katkı sağlamayı amaçlıyor. Proje kapsamında gönüllülerimiz, görme engelli öğrencilere hem ders ve test kitapları okuyor hem de sınava hazırlık konusunda mentorluk yapıyor.

Projemize katılarak öğrencilerimizin eğitimlerine ve sınav hazırlıklarına destek olan tüm gönüllülerimizi kutluyoruz. Öğrencilerimizin başarıları bizleri daha da motive ediyor ve yeni dönemde daha fazla ihtiyaç sahibi çocuğumuza ulaşmayı hedefliyoruz. Eğer sen de Gönüllü Okuyuculuk Projesi’nin kahramanlarından biri olmak istersen  Gönüllü Ol ‘a tıklayarak kayıt olabilirsin.

-->