Gönüllü kaydı işlemleri nelerdir? Kaydımı nasıl tamamlayacağım?

İstanbul Gönüllüleri Web sitesi oldukça basit ve kullanıcı dostu bir çalışma platformudur.

Gönüllü kaydınızı yaparken izlenecek adımlar aşağıdaki gibidir;

1. Öncelikle “Gönüllü Ol” sekmesini tıklayarak formdaki bilgileri doldurunuz. 

2. Devamında ilgili yönlendirmeyi takip ederek hesabınızı aktive ediniz.

3. Aktivasyon sonrasında ekranınıza gelen “Gönüllülük Tercihleri’’ formunda, gönüllü katılımınız için yapacağınız tercihleri belirleyiniz.

4. Bu iki aşamayı tamamladığınızda 'Bilgilerim' ekranına geleceksiniz. Bilgilerim altında yer alan ‘Profilini Güncelle’ butonunu tıklayarak, önce o bölümde yer alan sözel bilgileri doldurup kaydediniz.

5.Ardından, sistemin sizi yönlendirdiği şeklide yüzünüzü gösterir, kare şeklinde ve 56 KB’dan daha büyük olmayan (600X600 piksel gibi) bir fotoğrafınızı Dosya Seç alanına yükleyiniz.

Not: Fotoğrafınız daha büyük boyuta sahipse, ekranın üst kısmında hata mesajı belirecektir. Bu durumda lütfen farklı bir fotoğraf seçimi yapınız. Ayrıca, yüklediğiniz fotoğrafı ekranda görmeniz mümkün olamayacaktır. Bunun yerine, ekranın sağ üst köşesindeki profil ikonu üzerinde farenizi gezdirdiğinizde fotoğrafınızı görüyorsanız yüklenmiş olduğunu anlamış olacaksınız.

Çok Önemli!!

Gönüllülük faaliyetlerimizi bu platform üstünden e posta iletişimi ile sürdüreceğiz. Bu nedenle, çeşitli yerlerde karşılaşabileceğiniz 'e posta almak istemiyorum' şeklindeki çıkış opsiyonlarını tıklamanız halinde sizinle iletişim kanalımız tıkanacağından, gönüllü faaliyetinize son vermek istemiyorsanız lütfen bu seçeneği hiç kullanmayınız.

-->