Gönüllülerimizin Bilgi Çemberi Genişliyor

Gönüllülerimizin Bilgi Çemberi Sarıyer’den Genişledi

Bilgi alışverişinin daha güzel ve daha iyi bir dünyanın kapısını araladığına inanan İstanbul Gönüllüleri, geçtiğimiz hafta Sarıyer Mevlana Parkı’nda çocuklar ve ailelerini bilgilendirdi. Okullarda yeni sınıfların eğitime açılmasından hemen önce gerçekleştirilen bu etkinlikte, sağlıkla ilgili gündelik hayata ilişkin temel bilgiler ilgi çekici aktivitelerle çocuklar ve aileleriyle paylaşıldı.

Etkinlikte Covid-19’dan korunmanın 3 anahtarı olan maske, mesafe, el temizliğinin önemi aktarıldı. Tüm hastalıklara karşı en önemli korumamız olan güçlü bir bağışıklık sisteminin, sağlıklı beslenmeden geçmesinden hareketle; çocuklar için sağlıklı ve lezzetli öğünler hazırlamanın püf noktaları katılımcılara anlatıldı. Etkinlikte anlatımların tebeşirle yerlere çizilerek gerçekleştirilmesi, bir yandan çocukların görsel ve işitsel algısına hitap ederken diğer yandan becerilerini kullanabilecekleri katılımcı bir aktivitenin hayata geçmesini sağladı.

Çocukların hayal güçlerini harekete geçirecek faaliyetlerin bilgiyle harmanlandığı keyifli etkinliğe parkta bulunan büyükler de kayıtsız kalmadı. Eğlence ve bilgi dolu bir gün sonrasına yerlerde tebeşirle yapılmış keyifli çizimleri de bıraktı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği 6 Ekim Atatürk Kent Ormanı Şenliğinde gönüllü doktorumuz Uzm.Dr. Beyhan Göksan Covid-19 pandemisinde korunma yöntemlerini tüm çocuklar ve aileleriyle paylaşıyor. "İstanbullu, İstanbullu'yu korur" mottomuzla İstanbul'da yaşayan toplumun tüm bireyleri için gönüllü doktorlarımız ve sağlık profesyonellerimiz bu tür etkinliklerde bizleri bilgilendirmeye devam edeceklerdir, sizler de takipte kalarak katılım sağlayabilirsiniz.

-->