Görev Almak İstiyorum

İstanbul’un tamamını kapsayan etkinlikler ve projelerle dayanışma kültürünü yaşatarak; daha yaşanabilir bir kent hayali kuruyoruz. Sizleri de birlikte öğrenmeyi, büyümeyi ve farklı bakış açıları ile hareket etmeyi amaçladığımız projelerde, gönüllü olarak görmek istiyoruz. 

Siz de aşağıdaki proje ve etkinliklerde gönüllü olarak bize destek olabilirsiniz.

 • Yaratıcı Drama Kulübü Yeni Eğitmenlerini Bekliyor

  Yaratıcı Drama

  İstanbul’da yaşayan tüm bireylerin kendilerini daha iyi ifade edebilmelerini sağlamanın yanı sıra, çocuk ve gençlerin duygusal gelişimine destek olmak amacıyla “Yaratıcı Drama” atölyelerini hayata geçiriyoruz.

  Siz de; İstanbul’un 39 ilçesinde gerçekleştirmeyi planladığımız “Yaratıcı Drama” çalışmalarında eğitmen olarak yer almak ister misiniz? 

  Yaratıcı Drama Sertifikası’na sahipseniz ve atölyelerimizde gönüllü eğitmen olarak yer almak isterseniz; sertifikanızı iletişim bilgilerinizin de bulunduğu bir e-mail ile [email protected] adresine gönderebilirsiniz.

  Cuma, Aralık 31, 2021 saat 18:00
  0 kayıt
 • Okuma Grubu Rehberi Olmak İster Misin?

  Okumak Mutluluktur

  “Okuma Grubu Rehberliği” yapabilecek öğretmenlere, yazarlara, şairlere, sanatçılara, edebiyatla uğraşarak kendini yetiştirmiş tüm iyi okurlara erişmek istiyoruz. Okuma grubu rehberliği yapmaya uygun görülen kişilerle “Okuma Grubu Rehberliği Kılavuzu” paylaşılacak olup, Rehberler ek çalışmalarla desteklenecektir.

  Rehberlerde aranan nitelikler aşağıda sıralanmıştır:

  • İstanbul il sınırları içinde ikamet etmesi,
  • Ayda birkaç kez yapılan okuma kümesi toplantılarına katılması,
  • Okuma kümesi katılımcılarına; Örge, dil-anlatım, karakterler, zaman-uzam, itki, nesneler, canlandırma, konum, toplumsal çözümleme gibi temel unsurları kullanarak, öyküleri-romanları çözümleyebilmelerini sağlayabilecek edebi-estetik bilgileri verebilmesi,
  • Bilinçli-eleştirel kitap okuma yöntemlerini göstererek, çözümlemeli düşünceyle okuma alışkanlığını edindirmesi,
  • Okuma gurubu üyelerini etkin kılabilmesi, pozitif yaklaşımlar göstermesi.

  Bilinçli kitap okunmasını ve bütün bu yararlılıkların yaygınlaşmasını önemsiyorsan “Okuma Grubu Rehberi” olmak için hemen rehberlik kayıt formunu doldurarak başvurunu yapabilirsin.

  Okumak Mutluluktur Projesi Rehber Başvuru Formu için Lütfen Tıklayınız.

  Cuma, Aralık 31, 2021 saat 18:00
  0 kayıt
-->