29 Mayıs İstanbul'un Fethi Kutlu Olsun

Fetih

Uzun yıllar Bizans İmparatorluğu’na başkentlik yapan Kostantiniyye, sayısız defa fethedilmeye kalkışılmış ancak 1453 yılına kadar fethedilememiştir.

Devamını oku
Paylaş

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun

19 Mayıs

Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıktığı ve Milli Mücadele’nin fitilini ateşlediği gün olan 19 Mayıs tarihi, vatanımızın kurtuluşu için atılan en büyük adım olmuştur.

Devamını oku
Paylaş

14 Mart Tıp Bayramı Kutlu Olsun

Tıp Bayramı

Sağlığımız için gece gündüz demeden çalışan tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun.

Devamını oku
Paylaş

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun

8 mart

8 Mart Dünya Kadınlar Günü, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından 1977 yılında alınan kararla resmiyet kazanmıştır.

Devamını oku
Paylaş

Yeni Yılınız Kutlu Olsun

2021 yılında hep beraber gerçekleştirdiğimiz birçok proje, etkinlik ve çalışmayla kent gönüllülüğüne katkı sağlayıp, kocaman bir aileye dönüştük.

Devamını oku
Paylaş

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun

Öğretmenler Günü

“Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır” sözünü hedef edinerek memleketin her karış toprağında bugünün çocuk ve gençlerini, yarının umut ve geleceklerini yetiştiren çok kıymetli öğretmenlerimiz; başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere siz değerli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlarız.

Paylaş

Ulu Önder Atatürk'ü Saygı ve Özlemle Anıyoruz

Ulu Önder Atatürk'ü Saygı ve Özlemle Anıyoruz

10 Kasım 1938’de ebediyete irtihal eden cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 83. yıldönümünde saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz.

Devamını oku
Paylaş

İstanbul'da Taksi İçin Değişim Saati

Taksi

16 MİLYON İSTANBULLU ADINA UKOME'YE VE UKOME'DE OY HAKKI OLAN TÜM KURUMLARA SESLENİYORUZ!

Devamını oku
Paylaş

6 Ekim İstanbul'un Kurtuluşu Kutlu Olsun

6 EKİM

Osmanlı İmparatorluğu ve İtilaf Devletleri arasında imzalanan Mondros Ateşkes Antlaşması ile I.Dünya Savaşı’nın bu ülkeler arasında sona erdiğinin ilan edilmesiyle, 13 Kasım 1918’de Osmanlı Devleti’nin başkenti İstanbul’a düşman askerleri gelmeye başlar.

Devamını oku
Paylaş

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun

Zafer Bayramı

 30 Ağustos 1922’de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başkomutanlığında zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz’un üzerinden 99 yıl geçti.

Devamını oku
Paylaş