14-20 Nisan Şehitler Haftası Kutlu Olsun

Şehitler Haftası

Bu güzel vatanı kanlarıyla sulayarak ve bağımsızlık sembolümüz olan bayrağımıza rengini veren aziz şehitlerimiz; dünya da emsali görülmemiş vatan savunması yapmış ve aradan yüzlerce yıl da geçse unutulmayacak kahramanlıklar göstermişlerdir.

Devamını oku
Paylaş

7-13 Nisan Dünya Sağlık Haftası Kutlu Olsun

Dünya sağlık Haftası

Dünya Sağlık Örgütünün (WHO) anayasasının yürürlüğe girdiği 7 Nisan tarihi tüm dünyada Sağlık Günü olarak anılarak bu hafta Dünya Sağlık Haftası olarak kutlanmaktadır.

Devamını oku
Paylaş

İstanbul Gönüllüleri Mart Ayında Neler Yaptı

Bülten

İstanbul Gönüllüleri olarak 2021 Mart ayında gerçekleştirdiğimiz tüm faaliyetleri aşağıda görebilirsiniz.

Devamını oku
Paylaş

5 Nisan Dünya Avukatlar Günü Kutlu Olsun

Avukatlar Günü

Hukuk öğrenimi görmüş, avukatlık stajını tamamlamış ve yasaların gerektirdiği koşulları taşıyan kimseler tarafından icra edilen avukatlık, yargı önünde; gerçek ya da tüzel kişilerin haklarını savunan, hukuk ve yasa işlerinde yol gösterici nitelik taşıyan kişilerdir.

Devamını oku
Paylaş

Bi'Sorup Öğrenelim | Hangi Koronavirüs Aşısını Tercih Etmeliyiz?

Uzm. Dr. Beyhan Göksan, Bi' Sorup Öğrenelim'in bu bölümünde "Hangi aşıyı tercih etmeliyiz?" sorusuna yanıt verdi.

Devamını oku
Paylaş

2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü

Otizm Farkındalık Günü

Otizm spektrum bozukluğu, doğuştan gelen ya da yaşamın ilk yıllarında ortaya çıkan, diğerleriyle iletişim kurmayı zorlaştıran ve engelleyen, karmaşık bir nöro-gelişimsel bozukluk olarak tarif edilir. Otizmin nedeni hala tam olarak bilinmese de kalıtımsal olduğu düşünülmektedir.

Devamını oku
Paylaş

1-7 Nisan Ulusal Kanser Haftası

Kanser Haftası

Amansız hastalık olarak da bilinen kanser, vücudun çeşitli doku ve organlarının bölünme kontrolünü kaybetmesi sonucu hücrelerin beklenmedik ve düzensiz bir şekilde çoğalmasıyla meydana gelen bir hastalıktır. Çoğalması engellenemeyen hücreler ise bir araya gelerek tümörleri oluşturur ve çevresindeki doku ve organlara yayılarak insan sağlığı için tehlikeye sebebiyet verebilirler.

Devamını oku
Paylaş

Kütüphane Haftası Kutlu Olsun

Kütüphane Haftası

Kitapların saklandığı yer anlamında kullanılan kütüphaneler, elde edilen bilginin toplanması, depolanması ve dağıtılması fonksiyonlarını gören hizmet işletmeleridir. Toplumsal gereksinimleri karşılamak için kurulan kütüphaneler, her türlü kayıtlı bilgi kaynağını bilgi gereksinimi olan kullanıcıya etkin biçimde sunar ve böylece bağlantı işlevini sağlar.

Devamını oku
Paylaş

27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü Kutlu Olsun

Tiyatro

Tiyatro yaşamın bir parçasıdır. Yaşamı sergiler ve yaşama sevincini yaratır. Geçmişimizi, günümüzü ve geleceğimizi anlamamıza yardımcı olur. Bir sahne sanatı olan tiyatro, seyircilerin önünde oyuncular tarafından sergilenen bir gösteri türüdür.

Devamını oku
Paylaş

22 Mart Dünya Su Günü Kutlu Olsun

Su Günü

İlk kez 1992'de Birleşmiş Milletler Çevre ve Kalkınma Konferansı'nda önerilen "Dünya Su Günü", gerek BM üyelerinin gerekse diğer dünya ülkelerinin giderek büyüyen temiz su sorununa dikkat çekmek, içilebilir su kaynaklarının korunması ve çoğaltılması konusunda somut adımlar atılmasına teşvik olması amacıyla 22 Mart tarihinde kutlanır.

Devamını oku
Paylaş