HAYAL EDELİM YAPALIM! (“HEY”)

Hayal Gücü Merkezi Pilot Çalışmalarını Gerçekleştirdi

HAYAL EDELİM YAPALIM! (“HEY”) Projemizin hedefi, çocukların, yetişkinlerin ve toplulukların bireysel farklılıklarını dikkate alan, potansiyellerini gerçekleştirmelerini sağlayan, merak ve beceri odaklı sistem, deneyim ve öğrenim modelini yaygınlaştırmaktır.

İstanbul Gönüllüleri, saha/ilçe ekipleri iş birliği ile 3 pilot proje gerçekleştirdik. Sultanbeyli, Gaziosmanpaşa ve Fatih Sultan Mehmet mahallelerinden toplam 100 çocuğun katılımı ile çocuklar ‘hayal ettikleri öğrenim, oyun ve sosyalleşme mekanları nasıl olmalı?’ sorusuna ‘sor, keşfet, üret’ metodolojisi ile cevap aradı.

3 Başarılı pilot çalışma ve ardından Bimtaş sponsorluğundaki ‘İstanbul’un meydanlarını çocuklarla beraber tasarlıyoruz’ atölyelerimiz ses getirdi.

Amacımız, çocukların hayal güçlerini kullanarak, sorup, keşfedip ürettikleri ve böylece karşılaştıkları sorunlara merak, beceri, yaratıcılıklarını kullanarak insan odaklı çözümler bulmalarını sağlayacak atölyelerle İstanbul’un meydanlarını tasarlamaktı. Pandemi sebebiyle ara verdiğimiz atölyelerimizi yeniden başlatmak istiyoruz.

Gelecek hedefimiz sizlerin değerli katkılarıyla beraberce takımlar kurup ilçelerde bu çalışmaları online ve/veya pandemi korunma kurallarına uyarak fiziki olarak yaygınlaştırmak.

 

 

 

-->