Hayatın İçinden İlham Veren Portreler-2

Hayatın İçinden İlham Veren Portreler-2

Gazeteci Özlem Gürses’in moderatörlüğünde gerçekleşen ‘Hayatın İçinden İlham Veren Portreler’ söyleşilerinin ikincisi 22 Kasım 2020 Pazar günü saat 12.00’de gerçekleşecek.

Her insan bir hikaye ve her hikaye bizleri yepyeni yolculuklara çıkaracak birer ilham kaynağı. İşte Özlem Gürses’in konukları da hayatımızın içinden, belki de her gün karşılaştığımız bu isimler. İçimizdeki kahramanların ilham verici yolculuğunu kendilerinden canlı canlı dinlemek istiyorsanız bu söyleşiyi ajandalarınıza not etmeyi unutmayın.

İşte ‘Hayatın İçinden İlham Veren Portreler’in ikinci bölümünün konukları;

Ahmet Yavuz / İBB İtfaiye Daire Başkanlığı İtfaiye Müdür Yardımcısı

1997 yılında başladığı itfaiyecilik kariyerine birçok başarı sığdıran Ahmet Yavuz’u tüm Türkiye, İzmir depreminden 65 saat sonra enkaz altından Elif bebeği kurtaran kahraman itfaiyeci olarak tanıdı. Ülke olarak onun gözyaşlarıyla hem umutlandık hem de bir kez daha birbirimize kenetlendik. 23 yıldır İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi’nde binlerce itfaiye olayının yanı sıra  İstanbul, Van, Elazığ ve İzmir gibi depremlere müdahale eden Ahmet Yavuz, gerçek bir gizli kahraman.

Ferda Altıntaş / Sosyal Antropolog, Atlas Yardımlaşma Derneği Kurucusu

Bir yaşındayken çocuk felci geçirerek ortopedik engelli olan Ferda Altıntaş hiçbir zaman bırakmadığı hayat mücadelesinde binlerce insanın hayatını güzelleştirdi. Atlas Yardımlaşma Derneği’ni kuran ve aktif olarak bu dernekte çalışan Altıntaş, yaklaşık 1000 çocuğa eğitim veriyor, kadınlara yönelik de okuma-yazma, psikolojik ve hukuki destek, kadın sağlığı eğitimleri düzenliyor. Türkiye’yi karış karış gezerek kadın, çocuk, engelli ve tüm yardıma ihtiyacı olan insanlara ulaşmaya çalışan Altıntaş, trekking gibi farklı sosyal aktivitelerde de yer alarak engelli bireylerin de engelini aşabileceklerini göstermeye çalışan bir savaşçı.

Serhat Erönal / Sosyal Medya Fenomeni, İş İnsanı

15 yaşındayken balıklama atladığında kayalara çarpan ve boynundaki omurlar kırılan Serhat Erönal, suda boğulmasına rağmen suni solunum ile hayata döndü. Kaza sonrasında vücudunda sadece kafasını ve biraz da kollarını hareket ettirebilen Erönal, tekerlekli sandalyeyle tanıştığı gün vazgeçmek yerine hayata tutunmaya karar verdi. Gördüğü fizik tedaviler sonrası önce eğitimine kaldığı yerden devam eden Erönal, felci yenip yürümeye başladı. Ancak tam da bu dönemde, geçirdiği hatalı bir kök hücre ameliyatı nedeniyle 10 yıl boyunca kazandığı her şeyi kaybetti. Ama Erönal, yılmadı ve mücadelesini asla bırakmadı. Bir yandan iş hayatına devam eden Erönal, açtığı YouTube kanalında da pes edilmediğinde başarılabilecekleri takipçileriyle paylaşıyor.

Siz de 'Kayıt Ol' kısmından kayıt yaptırabilirsiniz.

Ardından tarafınıza gönderilecek mail içerisinde bulunan ZOOM bağlantısı ile etkinlik gününde ve saatinde girişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

NE ZAMAN?
Aralık 09, 2023 12:00 - 3pm
Üzgünüz, bu faaliyet için kayıtlar kapandı.
-->