Hayatın İçinden İlham Veren Portreler-3

Hayatın İçinden İlham Veren Portreler-3

Gazeteci Özlem Gürses’in moderatörlüğünde gerçekleşen ‘Hayatın İçinden İlham Veren Portreler’ söyleşilerinin üçüncüsü 27 Aralık 2020 Pazar günü saat 12.00’de gerçekleşecek.

Her insan bir hikâye ve her hikâye bizleri yepyeni yolculuklara çıkaracak birer ilham kaynağı. İşte Özlem Gürses’in konukları da hayatımızın içinden, belki de her gün karşılaştığımız bu isimler. İçimizdeki kahramanların ilham verici yolculuğunu kendilerinden canlı canlı dinlemek istiyorsanız bu söyleşiyi ajandalarınıza not etmeyi unutmayın.

İşte ‘Hayatın İçinden İlham Veren Portreler’in üçüncü bölümünün konukları;


Sümeyye Boyacı / Paralimpik Avrupa Yüzme Şampiyonu Milli Yüzücü ve Ressam

5 Şubat 2003 tarihinde Eskişehir'de 2 kolu olmadan ve kalça kemiği çıkık bir şekilde doğan Sümeyye Boyacı; akvaryumda gördüğü balıkların, kolları olmadan yüzebilmesinden etkilenerek 2008 yılında yüzme sporuna adım attı. 2018'de Avrupa Paralimpik Yüzme Şampiyonası'nda altın madalya kazanan Boyacı, aynı zamanda resim sanatıyla da ilgilenmektedir.

Ahmet Yerlikaya / Kitap ve Çocuk Derneği Kurucusu

Aldığı kitapları çocuklara dağıtarak gönüllü hareketi başlatan ve ardından Kitap ve Çocuk Derneği’ni kuran inşaat işçisi Ahmet Yerlikaya, köy çocukları için 4 yıldan bu yana çalışıyor. Sosyal medya aracılığıyla temin ettiği kitapları köy köy dolaşıp dağıtan Yerlikaya, bugüne kadar 30 bin kitabı çocuklara ulaştırdı. Yerlikaya, aynı zamanda çocuklara kışlık ayakkabı ve kıyafet desteğinde de bulunuyor.

 

Ümit Kavak / Oyuncak Kardeşliği Projesi Kurucusu

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde yaşayan Ümit Kavak, sosyal medyadan başlattığı "Oyuncak Kardeşliği" projesi sayesinde ulaştığı dezavantajlı binlerce çocuğun yüzünü güldürmeyi başardı. Hayırseverlerin kargoyla kendisine gönderdiği oyuncak ve hediyeleri, kendi imkanlarıyla Şanlıurfa ve çevresindeki illerin kırsal bölgelerine ulaştırmayı başaran Kavak, bugüne kadar yaklaşık 35 bin çocuğun yüzünü güldürdü.

Siz de 'Kayıt Ol' kısmından kayıt yaptırabilirsiniz.

Ardından tarafınıza gönderilecek mail içerisinde bulunan ZOOM bağlantısı ile etkinlik gününde ve saatinde girişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

NE ZAMAN?
Aralık 09, 2023 12:00 - 2pm
Üzgünüz, bu faaliyet için kayıtlar kapandı.
-->