Hayatın İçinden İlham Veren Portreler-4

Hayatın İçinden İlham Veren Portreler-4

Gazeteci Özlem Gürses’in moderatörlüğünde gerçekleşen ‘Hayatın İçinden İlham Veren Portreler’ söyleşilerinin dördüncüsü 31 Ocak 2021 Pazar günü saat 12.00’de gerçekleşecek.

Her insan bir hikâye ve her hikâye bizleri yepyeni yolculuklara çıkaracak birer ilham kaynağı. İşte Özlem Gürses’in konukları da hayatımızın içinden, belki de her gün karşılaştığımız bu isimler. İçimizdeki kahramanların ilham verici yolculuğunu kendilerinden canlı canlı dinlemek istiyorsanız bu söyleşiyi ajandalarınıza not etmeyi unutmayın.

İşte ‘Hayatın İçinden İlham Veren Portreler’in dördüncü bölümünün konukları;

Dilek Livaneli / Öğretmen
Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Lisans ve Sosyal Bilimler Enstitüsü Yüksek Lisans mezunu olan Dilek Livaneli, 2002 yılından itibaren çeşitli köy okullarında görev yapmış, sosyal, kültürel ve ekonomi alanında farklı onlarca projeyi hayata geçirmiştir. Dilek Öğretmen’in biyografisi, meslek yaşantısı ve eğitime adanmışlığı belgesel film olarak çekilmiştir. Halen Londra’da Uluslararası Montessori Derneği’ne bağlı okullarda uygulamalı eğitim ve araştırmalarına devam etmekte, UNESCO’ya bağlı International School of London’da öğretmenlik mesleğini devam ettirmektedir.

Enes Kaya / Sosyal Girişimci
Hayata dair birçok soru işaretiyle baş başa kaldığı günlerden birinde karşısına çıkan bir film afişi sayesinde sinema ile tanışan Enes Kaya son yılların en inovatif ve interaktif festival konseptini tasarlayarak, Türkiye'nin ulaşılması en zor dağ köylerine gerçek sinema deneyimini taşıdı. Sinemanın büyülü dünyasını kullanarak çocukların geleceğine katkıda bulunmaya başlamasıyla birlikte birçok ödüle layık görülen Enes Kaya’nın en büyük hayali; çocukların ve gençlerin fikirlerini hayata geçirebilecekleri bir kültür sanat köyü inşa ederek tüm paydaşları ile birlikte müfredat dışı bir eğitim sistemi tasarlamak.

Kübra Öztürk Örenli / Avrupa Satranç Şampiyonu, A Milli Takım Sporcusu
11 Mayıs 1991 tarihinde Ankara’da doğan Kübra Öztürk Örenli, 8 yaşında ilkokul öğretmeninin tavsiyesi ile satranç ile tanıştı. Hacettepe Üniversitesi, Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulu Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliğini bitirerek 2015 yılında Gaziantep’e Beden Eğitimi ve Spor Öğretmeni olarak atandı.
Avrupa Şampiyonluğunu iki kere kazanan ve çok sayıda Dünya ve Türkiye derecelerine sahip olan Kübra Öztürk Örenli, A Milli Kadın Satranç Takımı’nın değişmez sporcusu olarak aynı zamanda antrenörlükte yapmaktadır.

Siz de 'Kayıt Ol' kısmından kayıt yaptırabilirsiniz.

Ardından tarafınıza gönderilecek mail içerisinde bulunan ZOOM bağlantısı ile etkinlik gününde ve saatinde girişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

NE ZAMAN?
Aralık 09, 2023 12:00 - 1pm
Üzgünüz, bu faaliyet için kayıtlar kapandı.
-->