Hayatın İçinden İlham Veren Portreler-5

Hayatın İçinden İlham Veren Portreler-5

Gazeteci Özlem Gürses’in moderatörlüğünde gerçekleşen ‘Hayatın İçinden İlham Veren Portreler’ söyleşilerinin beşincisi 28 Şubat 2021 Pazar günü saat 12.00’de gerçekleşecek.

Her insan bir hikâye ve her hikâye bizleri yepyeni yolculuklara çıkaracak birer ilham kaynağı. İşte Özlem Gürses’in konukları da hayatımızın içinden, belki de her gün karşılaştığımız bu isimler. İçimizdeki kahramanların ilham verici yolculuğunu kendilerinden canlı canlı dinlemek istiyorsanız bu söyleşiyi ajandalarınıza not etmeyi unutmayın.

İşte ‘Hayatın İçinden İlham Veren Portreler’in beşinci bölümünün konukları;


Alp Onur / Lookater Kurucusu

2000 yılında Elazığ'da doğan Alp Onur; 14 yaşında İstanbul'a taşındı. 16 yaşında girişimcilik üzerine çalışmalara başlayan Onur, Alzheimer hastaları için ürettiği Alzheimer Çipi Looky projesi ile birlikte Türkiye’yi Prag ve Lizbon’da temsil etti. Türkiye'ye ilham veren 5 gençten biri olarak gösterilen Alp Onur, 2018-2019 yılları arasında tam burslu olarak Washington DC'de eğitim aldı. 2018 yılında bir TEDx konuşması yaparak lise çağında yapılan konuşmalar arasından en çok izleneni oldu.

Aynı zamanda Influera, GOF eSports ve ALEGMA LLC gibi oluşumların da kurulumunda görev alan Onur, staj çalışmalarını da sürdürürken Bahçeşehir Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam etmektedir.

Bedriye Berber Engin / Çiftçi

Bilecik Gölpazarı Kurşunlu köyünde çiftçilik yapan Bedriye Berber Engin; 3 çocuk annesi. Yaşadığı köyünden başka hiçbir yere çıkmadığını belirten ve iyi bir okuyucu olduğunu aktaran Engin, 2012’de Kültür Bakanlığı’nca ‘Sıra Dışı Okur’ seçildi. Hayali olan eko-turizmi uygulayarak, köyde kadınları da örgütleyip medyayı daha aktif ve zekice kullanıp yaşadığı köyü turizme açmayı başardı. Ayrıca yaşadığı köy Bilecik'in en temiz köyü olarak seçildi. 2018’de Paris’te gerçekleştirilen ‘Toprağın Kadınları’ yarışmasında ülkemizi temsil ederek 1.oldu.

Emre Alettin Keskin / Sosyal Girişimci, Eğitmen

27 Mayıs 1987 tarihinde Uşak’ta doğan Emre Alettin Keskin; Rastlantılar sonucu Van'da başlayan güzel sanatlar alanındaki eğitimcilik hayatına İstanbul'da sosyal girişimci, eğitimci ve sanat üreticisi olarak devam ediyor. Çocukların kolay ve keyifli şekilde öğrenmeleri için “Sor Keşfet Üret” adında bir teknik geliştirmiştir.

Siz de 'Kayıt Ol' kısmından kayıt yaptırabilirsiniz.

Ardından tarafınıza gönderilecek mail içerisinde bulunan ZOOM bağlantısı ile etkinlik gününde ve saatinde girişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

NE ZAMAN?
Aralık 01, 2023 12:00 - 1pm
Üzgünüz, bu faaliyet için kayıtlar kapandı.
-->