Hayatın İçinden İlham Veren Portreler

Hayatın İçinden İlham Veren Portreler

Gazeteci Özlem Gürses’in moderatörlüğünde gerçekleşen ‘Hayatın İçinden İlham Veren Portreler’ söyleşilerinin yedincisi 25 Nisan 2021 Pazar günü saat 12.00’de gerçekleşecek.

Her insan bir hikâye ve her hikâye bizleri yepyeni yolculuklara çıkaracak birer ilham kaynağı. İşte Özlem Gürses’in konukları da hayatımızın içinden, belki de her gün karşılaştığımız bu isimler. İçimizdeki kahramanların ilham verici yolculuğunu kendilerinden canlı canlı dinlemek istiyorsanız bu söyleşiyi ajandalarınıza not etmeyi unutmayın.

İşte ‘Hayatın İçinden İlham Veren Portreler’in yedinci bölümünün konukları;

Adem Kuyumcu / Erişilebilirlik ve İletişim Danışmanı

"Engelsiz Hayat - Engelsiz Dünya" hedefiyle; herkes için erişilebilir kentler ve iletişim alanlarında çalışmalar yapan Adem Kuyumcu, yaşamının ilk yıllarından itibaren engellilik olgusunun içindedir.

Engelli, yaşlı ve çocuk hakları alanında ulusal ve uluslararası ağlarda çalışmalara katkı sağlamaktadır. Hak temelli Aktivistlik yapmakla birlikte alanda farklı sivil toplum örgütlerinde yöneticilik yapmaktadır.

Renan Tavukçuoğlu / Sosyal Girişimci

Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olan Renan Tavukçuoğlu, MBA derecesini University of Hartford’dan almıştır. Sekiz yıllık yurt dışı tecrübesi sonrası Türkiye’ye dönen Tavukçuoğlu 2005 yılından bu yana WOMM-Ağızdan Ağıza Pazarlama konusuna kanalize olmuştur. Türkiye’deki kurumsal hayatta edindiği 15 senelik deneyim sonrası, herkesin fark yaratabileceğine olan inancı ile 9 Mayıs 2018’de; yeni yetişen kız çocuklarının gerçek Anadolu kadın kahramanlarından ilham almaları amacıyla ‘Puduhepa ve Kız Kardeşleri’ isimli sosyal sorumluluk projesini hayata geçirmiştir. Proje için aracı olarak bez bebekler kullanılmaktadır. Geliri TOÇEV aracılığıyla kız çocuklarının eğitimine aktarılan projede, bez bebekleri yapan kadınlara da istihdam sağlanmaktadır.

Semra Ünal / Girişimci

44 yaşında ve 3 çocuk annesi olan Semra Ünal, Aydın’ın Kuyucak ilçesinde yaşıyor. Uzun zamandır çiftlik işleriyle uğraşan Ünal, “Daha farklı ne yapabiliriz” diye sorgulayan ve “Kadınlar yeter ki istesin, başaramayacağı bir iş yok” düşüncesiyle incir cipsi yaparak katıldığı projeyle birinci oluyor. Yurtiçi ve yurtdışı birçok noktaya incir cipsi ihraç eden Ünal, yeni projelerinin çalışmalarını da hız kesmeden sürdürmektedir.

Siz de 'Kayıt Ol' kısmından etkinliğe kayıt yaptırabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra tarafınıza gönderilecek mail içerisinde bulunan ZOOM bağlantısı ile etkinlik gününde ve saatinde girişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

NE ZAMAN?
Aralık 01, 2023 12:00 - 12pm
Üzgünüz, bu faaliyet için kayıtlar kapandı.
-->