Hayatın İçinden İlham Veren Portreler

İlham Veren Portreler

Gazeteci Özlem Gürses’in moderatörlüğünde gerçekleşen ‘Hayatın İçinden İlham Veren Portreler’ söyleşilerinin sekizincisi 6 Haziran 2021 Pazar günü saat 12.00’de gerçekleşecek.

Her insan bir hikâye ve her hikâye bizleri yepyeni yolculuklara çıkaracak birer ilham kaynağı. İşte Özlem Gürses’in konukları da hayatımızın içinden, belki de her gün karşılaştığımız bu isimler. İçimizdeki kahramanların ilham verici yolculuğunu kendilerinden canlı canlı dinlemek istiyorsanız bu söyleşiyi ajandalarınıza not etmeyi unutmayın.

İşte ‘Hayatın İçinden İlham Veren Portreler’in sekizinci bölümünün konukları;

Alaz İkiz / Piyanist

2003 yılında İstanbul’da doğan Alaz İkiz, 12 yaşından beri Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İstanbul Devlet Konservatuarı’ndan Dr. Öğr. Üyesi İris Şentürker tarafından piyano eğitimi almaktadır. Avusturya/Viyana’da gerçekleşen 41 Allegro Vivo Festivalinde Prof. Peter Nagy; Türkiye’de gerçekleşen ustalık sınıflarında ise Prof. Beril Çalgan, Prof. Markus Becker ve Şef İbrahim Yazıcı gibi isimlerle çalışma fırsatı buldu. 2020-2021 yılları arasında katıldığı beş uluslararası yarışmada dört 1’incilik, bir 2’ncilik ve dinleyici ödülüne layık görüldü.

Defne Hadiş / Uluslararası Felsefe Olimpiyatları Şampiyonu

9 yaşında Darüşşafaka bursluluk sınavını kazanan Defne Hadiş, Türkiye Felsefe Kurumu’nun düzenlediği Ulusal Felsefe Olimpiyatları’nda derece elde etti. Ardından dereceye giren öğrenciler arasında yapılan elemede, Ioanna Kuçuradi tarafından Uluslararası Felsefe Olimpiyatları’nda ülkemizi temsil etmek üzere seçildi. İtalya’da düzenlenen Uluslararası Felsefe Olimpiyatı’ndan onur ödülüyle döndü. Amerika’da düzenlenen HOBY Leadership Congress’te “Yılın Lideri” unvanına layık görülen Defne, Floransa’daki Accademia Riaci sanat programını şeref derecesiyle tamamladı. 2019’da Darüşşafaka lisesinden mezun oldu, üniversite eğitimine Nuova Accademia di Belle Arti’de devam etmektedir.


Ekin Boz / Milli Sporcu/ Okçuluk Antrenörü-Solist

1995 yılında Ankara’da doğan Ekin Boz, spor hayatına 5 yaşında Yüzme branşı ile başladı. Bunun yanı sıra birçok spor branşında da çalışmalarına devam eden Ekin, İlkokula başladığında ise özel bir müzik kursunda eğitim alarak müzikle ilgili çalışmalarına da başlamış oldu. Ortaokuldan sonra lise sınavlarında Özel Yetenek Sınavı ile Ankara Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölümü’nü kazanmasının yanı sıra, spor hayatına da profesyonel olarak devam etti. Okçuluk branşında Milli Takıma girmeye hak kazanarak ulusal ve uluslararası sayısız dereceler edindi. Okçuluk branşında Antrenör olarak çalışmalarını sürdüren Ekin, müzik yolculuğuna ise solist olarak devam ediyor.

Siz de 'Kayıt Ol' kısmından etkinliğe kayıt yaptırabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra tarafınıza gönderilecek mail içerisinde bulunan ZOOM bağlantısı ile etkinlik gününde ve saatinde girişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

NE ZAMAN?
Aralık 09, 2023 12:00 - 12pm
Üzgünüz, bu faaliyet için kayıtlar kapandı.
-->