İlk Yardım Bilinçlendirme Eğitimi

İlk Yardım

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü, İSMEK ile yapılan işbirliği çerçevesinde, 2021 yılında gerçekleştirilecek İlk Yardım Bilinçlendirme Eğitimlerinin ikincisi 4 Nisan Pazar günü saat 14:00'de gerçekleşiyor.

Bu eğitim, ilk yardım uygulamaları konusunda insanları bilinçlendirmek ve farkındalık kazandırmak, “İlkyardımcı” olma  konusunda bireylerde istek ve merak uyandırmak amacıyla hazırlanmıştır. Eğitimlere, İstanbul Gönüllülerinin yanı sıra, bu eğitimi almak isteyen İstanbullular da katılabilecek.

Katılımcıların, ilk yardımın temel uygulamaları ve hastanın ya da yaralının birinci ve ikinci değerlendirmesi, bilgi, beceri ve ilk yardım uygulamalarının önemi ile ilgili farkındalık kazanmaları hedefleniyor.

18 yaş üstü, en az ilköğretim düzeyinde kişilerin katılabileceği eğitim, hedef kitlenin daha önce ilk yardım konusunda ön bilgi sahibi olmasını gerektirmiyor.

Eğitim, sunuş yöntemi ile online canlı sınıf ortamında verileceği için 100 katılımcı ile sınırlıdır.

Toplam 3 oturumdan oluşan 4 Saatlik eğitimin her oturumu ortalama 40-45 dakikadan oluşuyor. Oturum sonraları etkinlik süresi 10-15 dakika, mola süresi ise 10 dakikadır. Oturum aralarında ilgili oturumdaki konuyla ilgili soru-cevap etkinliği yapılacak. Etkinlik sonrası ara verilerek, 3 oturum tamamlandıktan sonra katılımcıların eğitimle ilgili görüşlerini almak üzere değerlendirme anketi uygulanacak.

Eğitimin sonunda tüm oturumlara katılan kişilere İlk Yardım Bilinçlendirme Eğitimi Katılım Belgesi verilecek.

*Bu eğitim programı sonunda verilen katılım belgesi, eğitimi alan kişinin resmi olarak ilk yardımcı kabul edilebilmesi için yeterli değildir. Eğitim, yalnızca herhangi bir hastalık, kaza gibi hayatı tehlikeye düşüren bir durumda neler yapılması gerektiği konusunda bilinçlendirme yapmak için ve güncel ilk yardım müdahaleleri bilgisine sahip olmaları için hazırlanmıştır.

İLGİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ, ETKİNLİK KONTENJANI DOLMUŞTUR.

NE ZAMAN?
Kasım 30, 2023 02:00 - 2pm
KATILIM SINIRI
Bu faaliyet için katılım 100 kişi ile sınırlıdır.
-->