İngilizce Konuşuyorum

Dil öğrenmenin en önemli yöntemlerinden biri olarak belirtilen “Konuşarak Öğrenme” pratiği “İngilizce Konuşuyorum” projesiyle hayat buluyor. Proje, İngilizce bilen ancak konuşmada sorun yaşayanlar ile akıcı şekilde İngilizce konuşanları online olarak buluşturarak karşılıklı pratik yapmalarına imkan sağlıyor.

İngilizce Konuşuyorum Projesi Nasıl İşliyor?

Öncelikle, İngilizce konuşma ve geliştirme isteği olan katılımcılar ve onlarla İngilizce konuşacak gönüllülerimizle birebir görüşme yaparak eşleştiriyoruz. Sohbet etmeniz için en uygun zaman konusunda fikir birliğine varır varmaz konuşmaya başlıyorsunuz. Yani kısaca, günlük hayatta İngilizceyi kullanma imkânı bulamayan katılımcıları gönüllülerimizle buluşturuyoruz.

Sen De İngilizceni Geliştirmek İstiyorsan, Hemen Formu Doldur!

İngilizceyi biliyor ancak konuşmada zorlanıyorsan, o zaman doğru yerdesin. Burası, İngilizce bilip konuşmaya çekinenlerin gizli kulübü.  

Peki, bir anda mı oluyor bu iş yoksa zaman içinde kendi kendine mi yendiler bu “gizli utangaçlığı”?

Bunu, İstanbul Gönüllüleri'nin İngilizce Konuşuyorum Projesi'ne katılan gençler cevaplıyor;

"6 haftada bu kadar ilerleyeceğimi düşünmüyordum ama gördüm ki hata yapmaktan korkmadığım zaman kendimi daha iyi anlatıyorum".

Sen de;

  • 16 – 29 yaş aralığındaysan,
  • İngilizce biliyor ancak konuşmada zorlanıyorsan,
  • Sanal ortamda pratik yapabilmen için gerekli teknik alt yapıya sahipsen,

İngilizceni Geliştirmen İçin Yararlanıcı Kayıt Formu'na tıklayarak hemen İngilizce konuşmaya başlayabilirsin.

İngilizce Konuşuyorum Projesine Destek Olmak İçin ‘Gönüllümüz’ Olmaya Ne Dersin?

18 yaş ve üzerindeysen, akıcı şekilde İngilizce konuşabiliyorsan, haftada 1 gün sadece 40 dakikanı ayırarak bu bilgini İngilizce konuşmakta zorlanan gençlerle paylaşmaya ne dersin?

Sanal ortamda karşılıklı sohbet ederek hem bir gencimizin bildiği İngilizceyi çok iyi konuşmasını sağlamış, hem de yepyeni bir gönül dostu edinmiş oluyorsun. Katılımcılarımızın İngilizce konuşma sınırlarını zorlayarak kendilerine olan güvenlerinin de artmasına destek oluyorsun. 

Sen de bu farkındalığın bir parçası olmak için İngilizce Konuşuyorum Projesi Gönüllü Kayıt Formu'na tıklayarak destekçimiz olabilirsin.

-->