İngilizce Konuşuyorum Projesi - Sen de Yararlan!

İngilizce eğitim aldın ya da derdini anlatacak kadar biliyorsun. İngilizce konuşmak istiyorum diye de düşünüyor musun? Doğru yerdesin. Burası, İngilizce bilip konuşmaya çekinenler gizli kulübü. Peki, İngilizce konuşmak için ne yapmalı? Konuşanlar nasıl konuşmaya başladı? Bir anda mı oluyor bu iş, yoksa zaman içinde kendi kendine mi yendiler bu “gizli utangaçlığı”?

İnan, her ikisi de değil. Bunu, İstanbul Gönüllüleri İngilizce Konuşuyorum Projesi’ne katılan gençler söylüyor. Hatta diyorlar ki: “6 haftada bu kadar ilerleyeceğimi düşünmüyordum ama gördüm ki hata yapmaktan korkmadığım zaman kendimi daha iyi anlatıyorum”. 

İngilizce Konuşuyorum Projesi Nasıl İşliyor?

Öncelikle, İngilizce konuşma geliştirme isteği olan katılımcılar ve onlarla İngilizce konuşacak gönüllülerimizle birebir görüşme yaparak eşleştiriyoruz. Sohbet etmeniz için en uygun zaman konusunda fikir birliğine varır varmaz konuşmaya başlıyorsunuz. Yani kısaca, günlük hayatta İngilizceyi kullanma imkânı bulamayan katılımcıları gönüllülerimizle buluşturuyoruz. Bunun için

  • 16 – 29 yaş aralığında olman
  • İngilizce biliyor olman
  • Sanal ortamda pratik yapabilmen için gerekli teknik alt yapıya sahip olman önem taşıyor. 

Katılımcı olmak istiyorsan, öncelikle ''KAYIT YAP'' butonuna tıkayarak katılımcı oluyorsun. Ardından buradaki formu dolduruyorsun.

Faydaları Neler?

Seni, 6 hafta boyunca Türkiye ve dünyanın her yerinden akıcı İngilizce konuşan gönüllülerimizle sanal ortamda bir araya getiriyoruz. Haftada 1 gün, 40 dakika boyunca sohbet ediyor, İngilizce konuşma becerisini geliştirme fırsatını elde ediyorsun. İngilizce konuşabildiğin bir gönül dostun oluyor, üstelik seni anlayıp yönlendiriyor, birbirinizin hayatına gönüllülük ilkesiyle pozitif dokunuşlarda bulunuyorsunuz. Öğrendiklerinizi kullanırken eksiklerinizi fark ediyorsunuz. Katılımcılarımız ile birleştirici bağlar kurarak hoşgörü ve dayanışma çatısı altında birbirinizin dünyasına İngilizce aracılığıyla yolculuk ediyorsunuz.

İngilizce konuşmak istiyorum ancak nasıl başlayacağımı bilemiyorum mu dedin?
Hemen formu doldur ingilizcekonusuyorum@istanbulgonulluleri.org adresine gönder. Kolay gelsin!

İngilizce konuşma gönüllüsü olmak için buraya tıkla.

NE ZAMAN?
Haziran 26, 2020 18:00 - 6pm

Katılmak ister misin?