İşitme Engeli ile Yaşamak Etkinliğini Gerçekleştirdik

İsitme Engeli

Engelli bireyler toplumsal alanda birçok zorlukla karşılaşırken, özellikle diğer bireylerin engellilere karşı tutum ve davranışları, oldukça büyük önem arz etmektedir.

İstanbul Gönüllüleri olarak engelli bireylerin yaşadıkları sorunları daha iyi anlayabilmek ve onların hayatın gündelik akışı içinde yaşadıklarını kavrayabilmek için bedensel engelli, görme engelli, işitsel engelli ve disleksi bireylerin hikâyelerini kendi anlatımıyla dinleyeceğimiz Farklılığımızla Zenginiz etkinlik serisi “İşitme Engeli ile Yaşamak” devam etti. Beş farklı oturumdan oluşan "Farklılığımızla Zenginiz" serisinin üçüncü bölümünün konuğu İşitme Engelli Arif Emir Narin oldu.

29 Nisan Perşembe günü gerçekleştirilen, 
Tuğba Sarıçiçek tarafından işaret dili tercümesinin de yapıldığı etkinlikte; konuğumuz Arif Emir Narin 'den; işitme engelli bireylerin yaşadıkları zorluklar ve çözüm önerileri dinledik. Hayatta herkesin birer engelli adayı olduğunun vurgulandığı etkinlikte, kişilerin konu hakkındaki duyarlılıklarını arttırmak adına önemli bilgiler paylaşıldı.

 

-->