İstanbul Gönüllüleri’nden Deprem Farkındalığı Seminerleri

İstanbul Gönüllüleri’nden Deprem Farkındalığı Seminerleri

Resmi rakamlara göre 18 bin 373 kişinin hayatını kaybettiği, 48 bin 901 kişinin yaralandığı, 5 bin 840 kişinin de kaybolduğu 17 Ağustos 1999 depreminin 21. yıldönümünde İstanbul Gönüllüleri, olası İstanbul depremi konusunda farkındalık yaratmak amacıyla bir dizi seminer düzenliyor. 10 -17 Ağustos 2020 tarihleri arasında düzenlenecek seminerler; ‘Deprem Gerçeği ve Yapılması Gerekenler’, ‘Depremle Yaşam Eğitimi’ ve ‘Tüm Boyutları ile Olası İstanbul Depremi’ başlıklarını taşıyor. Etkinlikler Zoom platformu üzerinden hayata geçirilecek.

Depremin psikolojik boyutu da tartışılacak

“Deprem Gerçeği ve Yapılması Gerekenler” konulu ilk etkinliğin konuşmacıları arasında; Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ayşen Coşkun, Kocaeli Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şerif Barış ve Türkiye Psikiyatri Derneği Ruhsal Travma ve Afet Psikiyatrisi Çalışma Birimi Koordinatörü Dr. Gizem İskender yer alıyor. Prof. Dr. Peykan Gökalp moderatörlüğünde gerçekleşecek etkinlik, 10 Ağustos 2020 Pazartesi günü saat 21.00’de düzenlenecek.

Depremle yaşam tüyoları

13 Ağustos Perşembe günü saat 21.00’de gerçekleşecek “Depremle Yaşam Eğitimi”nde Deprem ve Yapı Mühendisi Aslıhan Deniz konuşmacı, İstanbul Gönüllüleri’nden Fatma Tali de moderatör olarak yer alacak.

Tüm Boyutları ile Olası İstanbul Depremi” paneli

17 Ağustos 2020 Pazartesi günü saat 21.00’de gerçekleştirilecek “Tüm Boyutları ile Olası İstanbul Depremi” panelinde de alanında uzman isimler her yönüyle İstanbul depremini konuşacak. Kandilli Rasathanesi’nden Doç. Dr. Eren Uçkan, İBB Deprem ve Zemin İnceleme Müdür Yardımcısı Dr. Emin Yahya Menteşe, Geoteknik Deprem Mühendisi, Jacobs Deprem Mühendisliği Teknik Grubu Eş Başkanı Dr. Menzer Pehlivan ve GEA’dan Betül Ergün‘ün katılacağı semineri İstanbul Gönüllüleri’nden Maksude Atabay yönetecek.

Seminerlerimize tüm İstanbullular davetlidir.

Zoom üzerinden canlı olarak gerçekleştirilecek webinarların ilki 10 Ağustos’ta.
Katılmak istediğiniz etkinliklere aşağıdaki bağlantılardan kaydınızı yapabilirsiniz.

10 Ağustos 2020 Saat 21:00 Deprem Gerçeği ve Yapılması Gerekenler

13 Ağustos 2020 Saat 21:00 Depremle Yaşam Eğitimi

17 Ağustos 2020 Saat 21:00 Tüm Boyutları ile Olası İstanbul Depremi Paneli

-->