Kadına Yönelik Şiddet İle Mücadelede Bilinmesi Gerekenler

Hukuksal Okuryazarlık

Dünyaya geldiğimiz andan itibaren günlük yaşantımızda farkında olmadan normalleştirdiğimiz, kabullendiğimiz davranış biçimleri toplumsal olarak sorun yaratacak durumlara yol açabilir. Bu davranış biçimlerinin kadına şiddet, evlilik, boşanma, miras, gözaltına alınma, işten çıkarılma gibi birçok konuda bireylerin günlük hayatta karşılaşabilecekleri sorunlar olması, hukuki olarak hakların bilinmesinin önemini arttırmaktadır.

İstanbul Gönüllüleri olarak bireylerin yaşadıkları veya yaşayabilecekleri sorunlara farkındalık yaratmak ve aydınlatıcı bilgiler aktarmak amacıyla Hukuksal Okuryazarlık Söyleşileri düzenliyoruz. Avukat Aslı Karataş’ın katılımıyla gerçekleşecek Hukuksal Okuryazarlık Söyleşileri’nin ilk buluşma konusu Kadına Yönelik Şiddet İle Mücadelede Bilinmesi Gerekenler olacak.

18 Mart Perşembe günü saat 20.00’de Zoom uygulaması üzerinden gerçekleşecek etkinliğe siz de 'Kayıt Ol' kısmından kayıt yaptırabilirsiniz.

Ardından tarafınıza gönderilecek mail içerisinde bulunan ZOOM bağlantısı ile etkinlik gününde ve saatinde girişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

NE ZAMAN?
Mart 18, 2021 08:00 - 8pm
Üzgünüz, bu faaliyet için kayıtlar kapandı.
-->