Kardeş Mahalle Eğitim Köprüsü Projesi Devam Ediyor

Kardeş Mahalle

İstanbul Gönüllüleri tarafından Ocak 2021’de Ataşehir ilçemizde başlatılan Kardeş Mahalle Eğitim Köprüsü Projesi hız kesmeden devam ediyor.

Proje, çevrimiçi ortam ve araçları kullanarak eğitimdeki fırsat eşitsizliğini ortadan kaldırıp, özel eğitimin toplumun her kesiminin hakkı olduğundan yola çıkarak, mahalleler arası kurulan destek köprüsü ile genç gönüllülerimizin kardeş öğrencilere bu konuda destek vermesini amaçlıyor.

Proje kapsamında 18-25 yaş arasındaki üniversite öğrencisi gönüllülerimiz, ilköğretimde okuyan kardeş öğrencilerinin derslerine, etüt çalışması şeklinde yardımcı oluyor. Covid-19 tedbir ve kısıtlamaları kapsamında çevrim içi gerçekleşen destek seanslarında üniversiteli gençler kardeş öğrencilerimize; Matematik, Türkçe, Yabancı Dil ve Fen Bilimleri derslerinde konuların tekrarlanması ve pekiştirilmesi konusunda destek oluyor. Ataşehir İlçemizde 11 rehber öğrencimiz, 11 kardeş öğrencimize destek veriyor ve  rehber öğrencilerin her biri  kardeş öğrencileri için haftada en az 60  ila 90 dakika arasında vakit ayırıyor.

Projenin ilk fazının 15 Haziran tarihine kadar devam etmesi ve kardeş öğrencilerin her birine 16 saat ders desteği verilmesi planlanıyor. Toplamda 1.000 saat etüt desteği ile projenin ilk fazının tamamlanması hedefleniyor.

-->