Kent Orman Açıldı - İstanbullular Yeşil Alana Kavuştu

Kent Orman Açıldı - İstanbullular Yeşil Alana Kavuştu

Yürüyüş yolları, bisiklet parkurları, dinlenme alanları ve baraj gölüyle özel bir peyzaja sahip Kemerburgaz Kent Ormanı, 26-27 Ekim 2019 tarihinde, İBB Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu’nun da açılışa katılımı ile İstanbulluların hizmetine girdi.

İstanbul Gönüllüleri, mekanın açılışı için keyifle çalışarak, kısa sürede herkesin katılabileceği renkli ve eğlenceli bir ortam hazırladı.

Doğayla iç içe bir gün geçirmesi amaçlanan çocuklar için, iki gün boyunca etkileşimli performanslar, kukla tiyatroları, illüzyon gösterileri, jonglör performansları, çocuk dans yarışmaları, marakas atölyesi gibi birbirinden eğlenceli aktiviteler sunuldu.

Açık hava keyfini yaşamak isteyenlere, rahat nefes alabilecekleri alanda, her zaman yaptıklarından daha farklı faaliyetlerle vakit geçirme imkanı sağlandı. İki gün boyunca canlı performanslar ve konserler eşliğinde dans edildi. Ebru atölyesi, ahşap yapımı gibi faaliyetler hazırlandı.

Bundan sonra yapılacak tüm etkinliklerin ilki olan açılış çok eğlenceli geçti ve gönüllüler, İstanbul Gönüllüsü olarak değer katmanın haklı gururunu yaşadıklarını belirtti.

-->