Kadın Emeği Pazarı Beşiktaş'ta Gerçekleşti

KEP

İstanbul Gönüllüleri olarak kadınlarımızın el emeği ile ürettikleri birbirinden güzel ürünleri sergilemeleri amacıyla oluşturduğumuz Kadın Emeği Pazarı’mızı, bu kez de Beşiktaş Meydanı'nda İstanbullularla buluşturduk.

12-29 Aralık tarihleri arasında yılbaşı pazarı olarak Beşiktaş'ta bulunan Kadın Emeği Pazarı, girişimcilik yaparak aile ekonomisine katkıda bulunmak isteyen kadınların değişmez adresi haline geldi. Üreten ve girişimci kadınların birbirinden renkli ürünleri sergilenme fırsatı bulduğu pazarda; el yapımı sabundan kanaviçeye, porselenden takıya farklı kategorilerde ürün ve hediyelik eşyaların sergilendiği stantlar, pandemi sürecinin gerektirdiği gibi sosyal mesafe kurallarına uygun olarak konumlandırıldı.

İstanbul’un çeşitli meydanlarında oluşturduğumuz Kadın Emeği Pazarı, İstanbulluların yoğun ilgisiyle karşılaşırken, hayata geçirdiğimiz Kadın Emeği Projesi kapsamında 1700 kadın; eğitim, seminer, pazarlar ve çeşitli etkinliklerden yararlanma fırsatı buluyor.

İstanbul Gönüllüleri olarak İstanbul’un çeşitli meydanlarıyla Kadın Emeği Pazarı’nı buluşturmak için hız kesmeden çalışmalarımıza devam ediyoruz.

-->