"KEP ile Kendimi Daha Çok Geliştirmeye Başladım"

KEP

İstanbul Gönüllüleri olarak el emeği ile üreten kadınların ekonomi içerisinde aktif rol almasını desteklemek ve sürdürülebilir kadın girişimciliğine katkıda bulunmayı hedeflediğimiz Kadın Emeği Projesi’yle, hem pazar çalışmalarımıza hem de eğitimlerimize hız kesmeden devam ediyoruz.

Kadın Emeği Projesi’ne katılarak el emeği ürünlerini Kadın Emeği Pazarı’nda sergileme ve satışa sunma fırsatı yakalayan İlkay Gül, gerçekleştirilen eğitimlere katılarak ürünlerinin pazarlanmasında ve daha geniş kitlelere ulaştırılmasında bilgi sahibi olduğunu aktarıyor.

“KENDİMİ DAHA ÇOK GELİŞTİRMEYE BAŞLADIM”

38 yaşında ve bir çocuk annesi olan İlkay Gül, İstanbul Gönüllüleri Kadın Emeği Pazarı’nı birçok sosyal medya hesabından ve televizyon haberlerinden gördüğünü aktararak İstanbul Gönüllüleri’yle iletişim kurduğunu söyledi ve süreci şöyle aktardı: “Arkadaşım vasıtasıyla ulaştığım telefon numarasıyla İstanbul Gönüllüleri’ne irtibata geçip Kadın Emeği Pazarı hakkında süreçle alakalı bilgiler edindim. Sonra İstanbul Gönüllüleri internet sayfasından online kayıt yaparak bu projeye dahil oldum.”

Kadın Emeği Projesi’ne dâhil olmadan önce sosyal medya hesaplarında ve kermeslerde satışlar gerçekleştiren İlkay Gül, “Projeye katılmam dâhilinde alındığım grupta, bir takım işlerimizi ilerletmemiz için verilen eğitimlerden de haberdar olma şansı yakaladım. Bunlara katılarak kendimi daha çok geliştirmeye başladım.” dedi ve ekledi “Oldukça kapsamlı ve detaylı düşünülmüş bir proje, kesinlikle çok güzel.”

“BENİM İÇİN ÖNEMLİ VE GÜZEL BİR TECRÜBE”

Yaklaşık 4 senedir el emeğiyle ürettiği takıları çeşitli platformlarda satışa sunan İlkay Gül, “İlk defa bu kadar büyük bir etkinliğe katıldım. Benim için önemli ve güzel bir tecrübe oldu.” dedi ve ekledi “Üstelik birçok insana ulaşma fırsatıyla, insanlarla daima görüşme ve iş yapma şansı yakalamış oldum.”

İstanbul Gönüllüleri’nin çalışmalarını yakından takip ettiğini de aktaran İlkay Gül, Kadın Emeği Projesi’nin tüm çalışmalarına katılmaya devam edeceğini aktardı. “Daha çok üretmek ve daha çok tasarlamak istiyorum. Kendi işimi kurup daha çok insana ulaşmak, sadece kendime değil birçok insana da kazanç kapısı açmak istiyorum.” diyerek hedeflerinden de bahseden İlkay Gül, “Kadınlara öncü olduğunuz, yol gösterdiğiniz ve bizlere yaptıklarımızı sunma şansı verdiğiniz için teşekkür ederim.” dedi.

-->