Kırmızıda Dur De! / Çocuk Hakları ve Hakların Korunması

Kırmızıda Dur De

Dünya üzerinde yaşayan bütün çocukların; sağlık, barınma, eğitim, fiziksel veya cinsel sömürüye karşı korunma gibi doğuştan sahip olduğu hakları bulunmaktadır. Özellikle gelişim evrelerinde olan çocukların sahip oldukları hakları bilmeleri, ailelerin doğru telkinleriyle çocuklarına bu hakları aktarmaları oldukça önemlidir.

Çocuk haklarının korunamadığı; çocukların kendilerini iyi ve güvende hissetmediği durumları engellemenin ve gidişata hayır demenin gerekliliğine dikkat çeken proje olan Kırmızıda Dur De! Projesi, çocukların çocuk hakları ve hak ihlallerinin önlenmesi konularında güçlenmelerine destek olmayı hedefler.

İstanbul Gönüllüleri olarak Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) iş birliğiyle ebeveynleri, çocukların başta bedensel hakları olmak üzere; çocuk hakları, haklarının korunması konusunda bilgilendirmek amacıyla Hukuksal Okuryazarlık serisinin üçüncüsü olan Kırmızıda Dur De!/ Çocuk Hakları ve Hakların Korunması etkinliğini düzenliyoruz.

TOG Proje Koordinatörü Merve Nur Kandemir ve Av. Ezgi Koç’un katılımıyla düzenleyeceğimiz etkinlik, 25 Mayıs Salı günü saat 20.30’da Zoom üzerinden çevrim içi gerçekleştirilecek.

Siz de 'Kayıt Ol' kısmından kayıt yaptırabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra tarafınıza gönderilecek mail içerisinde bulunan ZOOM bağlantısı ile etkinlik gününde ve saatinde girişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

NE ZAMAN?
Mayıs 25, 2021 08:30 - 8:30pm
Üzgünüz, bu faaliyet için kayıtlar kapandı.
-->