Liseyi Bitiriyorum

None

İstanbul’da liseyi bırakmış 15-28 yaş arası gençlerin açık lise ve varsa ilgi alanlarındaki açık meslek liselerine devam etmelerini, mezun olmalarını ve hayatlarına diplomalarını alarak devam etmelerini hedefliyoruz. Eğitimli rehberler aracılığı ile eğitimlerine destek veriyoruz.

Lise Eğitimini Tamamlamak Artık Sandığından Daha Kolay!

Gönüllü rehberlerimiz, kayıtlar, sınav takibi, ders çalışma yöntemleriyle ilgili öğrencilere danışmanlık sağlıyorlar. Zaman zaman organize edilecek motivasyon programları ve sosyal etkinlikler sayesinde öğrencilerimiz ve gönüllü rehberlerimiz birlikte hoşça vakit geçirecekler ve öğrenciler sordukları sorulara cevap bulacaklar.

Rehberler, öğrencilere destek vermek, danışmanlık yapmak için haftada bir telefon görüşmesi ve ayda bir kere birebir görüşme planlayacaklar. Proje her öğrenci okulunu bitirene kadar devam edecek.

Öğrenci Başvurusu

Lise eğitimini tamamlamak ve elinde diplomanla birlikte hayata atılmak istiyorsan, hemen Öğrenci Kayıt Formu'nu tıklayarak kaydını yaptır.
Çevrende arkadaşların varsa bu fırsattan yaralanmalarını istiyorsan onlara da duyurmayı unutma!

Sen de Bir Öğrenciye Rehber Ol

Liseyi Bitiriyorum Projesi tekrar başlıyor... Gönüllü rehberlerimizi arıyoruz!

İstanbul’da, liseyi bırakmış 15-28 yaş arası gençlerin, açık lise, mümkünse açık meslek lise eğitimlerini tamamlayarak mezun olmalarını ve hayatlarına diplomalarını alarak devam etmelerini hedefliyoruz. Bu projede gönüllü rehberler aracılığı ile çalışacağız. Çeşitli olanaksızlıklardan dolayı ya da okurken derslerinde başarısız olduğu için Liseyi, 1.,2.,3., sınıfta bırakmış gençlere destek vereceğiz.

Gönüllü rehberlerimiz, kayıtlar, sınav takibi, ders çalışma yöntemleriyle ilgili danışmanlık sağlayacaklar.
Öğrenci ile belirledikleri günde görüşme yapıp, bazen çok basit bir soruya cevap verecek bazen de öğrencinin yapması gerekenlere ışık tutacaklar.

Rehberlerden beklediğimiz, bir ders yılı içinde genç ile ayda bir kez yüz yüze ve haftada bir telefonla görüşme sağlaması ve gencin eğitim sürecini takip etmesidir. Bununla beraber rehberlik ettiği genci, İstanbul Gönüllüleri bünyesinde düzenlenen, motivasyon sağlayıcı, bireysel gelişim programları ve/veya sosyal etkinlik ve organizasyonlara katılması için teşvik etmesidir.
Ayrıca, sınavlarda başarılı olan ve sınıfını geçen gençlerin çeşitli ödüllerle teşvik edilmesi planlanmaktadır.

Gönüllü olmayı isteyen rehber adaylarımıza bir tam gün kapsamlı rehberlik eğitimi ve gerek duyacağı bilgilerin bulunduğu rehber el kitapçığı verilecektir. Rehberlerin ihtiyaç duyabileceği diğer bilgiler için ikamet ettikleri ilçede görev alan ekip lideri destek verecektir.

En az lise eğitimini tamamlamış, otuz yaş ve üstündeysen  ve gençlerle iletişim kurmayı seviyorsan, sen de Rehber Kayıt Formu'nu doldurup bir gence rehber ol. Onlar da, bizim yollarımızı aydınlatan binlerce ışık olsun.

Kaydını gerçekleştirdikten sonra, proje sorumlusundan nasıl hareket edeceğine dair e-mail alacaksın, maillerini takip etmeyi unutma.

PROJEMİZ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

“Liseyi bitiriyorum” projesi Ekim ayında yeni kayıt olan öğrencileri ve kayıtları yenilenen öğrencileri ile hızla devam etmektedir. Projenin verimli ve etkin sürdürülebilirliğine yönelik; yeni gönüllü rehber adayları eğitimi ise Kasım ayı ilk haftası için planlanmıştır. Eğitimini tamamlayan rehber adaylarımız, yeni rehberlerimiz olarak projeye yeni katılan öğrencilerimizle eşleştirilecek ve liseyi bitirmeyi amaçlayan gençlerimize bu yolda destek vermeye başlayacaktır.

Proje kapsamında halen devam etmekte olan rehber-öğrenci birlikteliği ise; Aralık ayı ilk haftasında planlanan sınavlara yönelik olarak öğrencilerimizin ders kitapları takibi, sınav hazırlığı ve  ihtiyaç duydukları  moral, motivasyon desteği ile  sürmektedir.  

Her zaman tekrarladığımız gibi Lise Eğitimini Tamamlamak Artık Sandığından Daha Kolay!  

-->