Büyükada'daki Sokak Hayvanlarıyla İlgilendik

Büyükada

Büyükada sakinlerinin bazı sokak hayvanlarının sorunları olduğunu ya da sorunlara sebep olduğunu aktarmasıyla birlikte hayata geçen gönüllülerimiz bir süredir şikâyet edilen dört farklı noktaya durumu tespit etmek için ulaştılar. Köpek Eğitmeni Gökçen Yücekaya’nın katıldığı tespit çalışmasına Adalı hayvanseverler de eşlik etti.

Devamını oku
Paylaş

VetBüs ile Birlikte Tuzla'daydık

Semtpati

İstanbul Gönüllüleri olarak SemtPati projesi kapsamında 5-6-7 Nisan'da Tuzla ilçesindeydik.

Devamını oku
Paylaş

Çatalca'da Sokak Hayvanlarını Unutmadık

Sokak Hayvanları

İstanbul Gönüllüleri olarak İstanbul’da yaşayan tüm sokak hayvanlarına el uzatmak için çalışmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda Çatalca Gönüllülerimiz 4 Nisan Sokak Hayvanları Günü’nde Akalan Mahallesi’nde yer alan sokak hayvanlarını unutmadı.

Devamını oku
Paylaş

El Sanatları Atölyesi Gerçekleştirdik

El Sanatları

Kadınlarımızın hem el sanatları ile hobi edinmeleri hem de ürünlerin satışından kazanç sağlayarak ekonomik hayata katılmaları için El Sanatları Atölyesi etkinliğini gerçekleştirdik.

Devamını oku
Paylaş

8 Mart Emekçi Kadınlar Korusu'nu Hayata Geçirdik

8 Mart

Yeşil bir İstanbul hayaliyle hayata geçirdiğimiz Koru İstanbul Projesi’yle birlikte bu kentin nefes almasını sağlayan ağaçları, oluşturduğumuz korularda toprakla buluşturmaya devam ediyoruz.

Devamını oku
Paylaş

Patili Dostlarımız için Çalışmaya Devam Ediyoruz

Semtpati

İstanbul Gönüllüleri, Semtpati Projesi kapsamında IBB Veteriner Müdürlüğü işbirliği ile patili dostlarımız için çalışmaya devam ediyor.

Devamını oku
Paylaş

Çocuklarla Müzik Yolculuğu Hayata Geçti

Çocuklarla Müzik Yolculuğu Hayata Geçti

Hayatımıza pandemi günlerinde giren yeni yasaklarla birlikte bireylerin yaşam standartlarının büyük ölçüde değişmesi, çocukların da evlerde kalarak gelişim süreçlerinde olumsuz etkiler yarattı.

Devamını oku
Paylaş

Yaratıcı Drama Etkinliği Gerçekleştirdik

Yaratıcı Drama

Pandemi günlerinde hayatımıza giren yeni yasaklar, bireylerin yaşam standartlarının büyük ölçüde değişmesine neden oldu. Salgından korunmak için karantina uygulamasına geçilmesiyle birlikte bireyler büyük zorluklar çekerken özellikle çocuklar sürekli evlerde vakit geçirmek zorunda kaldılar.

Devamını oku
Paylaş

Ben Okuyorum Projesi ile Çocuklarla Buluştuk

Ben Okuyorum

Zor günlerden geçtiğimiz pandemi döneminde, özellikle eğitim hayatına yeni başlamış olan çocuklar bu süreçten fazlasıyla olumsuz etkilendi. İstanbul Gönüllüleri, 2420. Rotary iş birliğiyle okumakta zorluk çeken çocuklar için 12 günlük çevrimiçi hızlandırılmış telafi eğitimi gerçekleştirdi.

Hayata geçirilen “Ben Okuyorum” projesi ile çocukların okuma becerisi edinmelerinin amaçlandığı projede gönüllü öğretmenler, Zoom uygulaması üzerinden çocukların okuma becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak ve eğitimlerine katkı sağlamak için devlet okullarında eğitim gören 1. ve 2. sınıf öğrencilerine telafi eğitimi gerçekleştirdiler.

Devamını oku
Paylaş

Tuzla'da Kitap İsteyen Miniği Kitapla Buluşturduk

Kitap

İstanbul Gönüllüleri olarak gelen bir mail üzerine harekete geçtik. Günay Elan tarafından gelen mailde kitap kurdu olan ve kitap okumayı çok seven kızının, kütüphanelerin kapalı olmasından dolayı okuyacağı kitaplara ulaşmakta zorluk çektiğini belirtmesi bizim için yeni bir çalışmaya zemin hazırladı.

Devamını oku
Paylaş