Pandemi Döneminde İstanbul Trafiği ve Ulaşım Etkinliğini Gerçekleştirdik

Trafik

Dünyanın en kalabalık şehirlerinden biri olan İstanbul’da trafik yoğunluğu her geçen gün artmaya devam etmesi İstanbul’un ve İstanbullu'nun en büyük sorunlarından biri olarak gösterilmektedir. Trafik yoğunluğunu, pandemi dönemiyle birlikte hafifleyeceği düşünülse de Covid-19 virüsünün bulaş riskinden dolayı daha da artmış durumdadır.

İstanbul’a kazandırılan yeni toplu taşıma araçları trafiğin rahatlamasını belirli ölçüde sağlasa da, İstanbul’da sabah saatlerinde %60 civarında olan trafik yoğunluğu, akşam saatlerinde %80 civarına ulaşıyor.

İstanbul trafiğine karşı bilinmesi gerekenleri, pandemi sürecinde toplu taşıma kullanımını ve trafik yoğunluğu noktasında alınması gereken önlemleri konuştuğumuz, Pandemi Döneminde İstanbul Trafiği ve Ulaşım etkinliğini 2 Mart Salı günü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi İyi Parti Meclis Üyesi Dr. Suat Sarı’nın katılımıyla gerçekleştirdik.

Etkinlikte pandemi döneminin başından bugüne dek alınan önlemler ve ilerleyen süreçte ulaşımın rahat sürdürülebilmesi adına takip edilecek adımlara değinildi.

-->