Patili Dostlarımız için Çalışmaya Devam Ediyoruz

Semtpati

İstanbul Gönüllüleri, Semtpati Projesi kapsamında IBB Veteriner Müdürlüğü işbirliği ile patili dostlarımız için çalışmaya devam ediyor.

Sokak hayvanlarının daha sağlıklı şartlarda yaşayabilmesini amaçlayan ve İstanbul Gönüllüleri’nin de paydaşı olduğu Semtpati Projesi’nin ilk durağı Göktürk olmuştu. Projenin ikinci durağında IBB Veteriner Müdürlüğü ve Adalar Belediyesi’nin de desteğiyle Vetbüs Adalar’da çalışmalara başladı. Kınalı Ada ve Burgaz Ada’nın ardından Büyük Ada’da gerçekleştirilen çalışmalarda Burgaz Ada’da 198, Kınalı Ada’da 145, Büyük Ada’da 198 olmak üzere toplam 541 kedi ve köpeğin iç-dış parazit ve kuduz aşılamaları gerçekleştirildi. Köpeklere chip takıldıktan sonra sağlık ve bakım ihtiyaçlarının etkin bir şekilde yürütülmesi için tüm hayvanların Semtpati Uygulamasına kayıtları yapıldı.

İstanbul Gönüllüleri, İBB Veteriner Müdürlüğü, Adalar Belediyesi ve Semtpati sayesinde Efe, Maçka, Lady, Adsız, Buz, Tarçın, Marta, Zala, Biber, Kömür ve onlarca can dostumuz artık Adalar’ın kayıtlı birer sakini oldu. Adalar’da başlayan çalışmalar Adalar etabı tamamlandıktan sonra diğer ilçelerde devam edecek.

-->