Kadın Emeği Projesi

KEP

Kadın Emeği Projesi, el emeği ile üreten kadınların ekonomi içerisinde aktif rol almasını desteklemek ve sürdürülebilir kadın girişimciliğine katkıda bulunmayı hedeflemektedir.

Kadın Emeği Projesi faaliyetlerini 2 ana hedefe yönelik planlamakta ve yürütmektedir.

  • PAS - Pazarlama Ağı Sağlama
  • Sürdürülebilirlik
Devamını oku
Paylaş

İstanbul Afete Hazır

İstanbul Afete Hazır

Afet ve acil durum yönetimi; afet veya acil durumun öncesi, sırası ve sonrası aşamalarında, gerçekleştirilmesi gereken bir dizi müdahaleyi kapsamaktadır. Bu müdahaleler, başta Türkiye Afet Müdahale Planı’nda belirlenen hizmet grupları olmak üzere tüm kurum, kuruluş ve bireylerin sorumluluğunda olup topyekün girişilmesi gereken uzun soluklu bir mücadeleyi ifade etmektedir.

Devamını oku
Paylaş

Mahalle İlk Müdahale Ekipleri

MİM

Afet Platformu, İstanbul Gönüllüleri, ve Akut Vakfı işbirliği ile "İstanbul Seninle Güvende!" diyor ve beklenen İstanbul depremi gibi büyük ölçekli doğal afetlere hazırlanıyor ve tüm İstanbullular için davetimizi bir kez daha yeniliyoruz:

Devamını oku
Paylaş

Okumak Mutluluktur Projesi

Okumak Mutluluktur

Kitaplar, içinde yolculuğa çıkabileceğimiz birer dünyadır. Bizi; bilmediğimiz yerlere, zamanlara, yaşanmışlıklara götürür. Öykü ya da roman karakterlerinin yaşadıklarını, duyumsadıklarını ustalıkla anlatan yazarların eserlerinden insanlığı tanırız. İki bin yıllık bir kitaplığın girişinde “Ruhun Şifa Yeri” yazmaktadır.

Hayatımıza huzur, anlam, güzellik katan; insan yaşamı hakkında yeni bakış açılarına erişmemizi sağlayan kitaplar okumak ve onlar hakkında konuşabileceğimiz insanların olduğu ortamlarda bulunmak ufkumuzu genişletir.

Devamını oku
Paylaş

Genç İstanbul Gönüllüleri

Genç İstanbul Gönüllüleri

Genç İstanbul Gönüllüleri, İstanbul Gönüllüleri Gençlik ve Spor Komisyonu’na bağlı olarak, İstanbul Gönüllüleri yapısı içinde yer alan ve İG ilkeleri doğrultusunda görev yapan gönüllü bir birimdir.

Amacımız; siz gençlerin hayal ettiğiniz İstanbul’a ulaşmanız için önceliklerinizi belirleyerek, ilgilendiğiniz aşağıda belirttiğimiz gruplar altında fikir üretmeniz, proje geliştirmeniz ve bu projeleri hayata geçirmeniz.
Burada neler yapılabileceği noktasında sadece fikir üretmekle kalmayıp, aynı zamanda, ürettiğiniz fikirleri hayata geçirme noktasında da aktif olarak çalışabilirsiniz.

Devamını oku
Paylaş

Gençlik Orkestrası

Gençlik Orkestrası

İstanbul Gönüllüleri olarak müziğin birleştirici gücüne gönülden inanıyoruz. Hem birlikteliğin sağlanması hem de çok seslilikle birlikte ortaya sanatsal faaliyetler çıkarmak için İstanbul Gönüllüleri Gençlik Orkestrası’nı hayata geçiriyoruz. Haftalık provalarla devam edeceğimiz çalışma ile farkındalık yaratmayı ve müziğin sesini gençlerle birlikte daha fazla kişiye ulaştırmayı hedefliyoruz.

Devamını oku
Paylaş

Koru İstanbul Projesi

Koru İstanbul Projesi

Daha yeşil bir İstanbul hayaliyle hayata geçirdiğimiz Koru İstanbul Projesi’yle birlikte bu kentin nefes almasını sağlayan ağaçlarımızı, oluşturduğumuz korularda toprakla buluşturduk ve buluşturmaya devam ediyoruz.

Devamını oku
Paylaş

Satın Alma Sahiplen

Satın Alma Sahiplen

İBB Sahipsiz Hayvan Geçici Bakımevleri'nde bulunan köpeklerin, ömürlük yuvalarına kavuşmaları, refahlarının artması ve daha sağlıklı bir hayat sürmeleri amacıyla, Hayvan Hakları Komisyonumuz tarafından geliştirilen “Köpek Sahiplendirme” Projesini, İBB birimleri ve iştirakleri ile birlikte hayata geçirdik.

Devamını oku
Paylaş

Liseyi Bitiriyorum

None

Lise Eğitimini Tamamlamak Artık Sandığından Daha Kolay!

İstanbul’da liseyi bırakmış 15-28 yaş arası gençlerin açık lise ve varsa ilgi alanlarındaki açık meslek liselerine devam etmelerini, mezun olmalarını ve hayatlarına diplomalarını alarak devam etmelerini hedefliyoruz. Eğitimli rehberler aracılığı ile eğitimlerine destek veriyoruz.

Devamını oku
Paylaş

Gönüllü Okuyuculuk


Hizmetlere erişebilirlikteki eksiklikler, görme engelli bireylerin toplumsal yaşamla bütünleşmesini zorlaştırıyor.

Türkiye’de öğrenim çağında 100 bin görme engelli birey olduğu ve bunların büyük kısmının İstanbul’da yaşadığı tahmin ediliyor. Buna karşılık, yaklaşık 1200 görme engelli öğrenci için özel eğitim veren ilk ve ortaokul sayısı on yedi ve sadece ikisi İstanbul’da. Öğrenciler orta öğrenimden sonra özel eğitim almıyor ve liseyi okumak için kaynaştırılmış eğitime geçiriliyorlar. 

Devamını oku
Paylaş