Koru İstanbul Projesi

Koru İstanbul Projesi

Daha yeşil bir İstanbul hayaliyle hayata geçirdiğimiz Koru İstanbul Projesi’yle birlikte bu kentin nefes almasını sağlayan ağaçlarımızı, oluşturduğumuz korularda toprakla buluşturduk ve buluşturmaya devam ediyoruz.

Devamını oku
Paylaş

Satın Alma Sahiplen

Satın Alma Sahiplen

İBB sahipsiz hayvan geçici bakımevlerinde bulunan köpeklerin, ömürlük yuvalarına kavuşmaları, refahlarının artması ve daha sağlıklı bir hayat sürmeleri amacıyla, Hayvan Hakları Komisyonumuz tarafından geliştirilen “Köpek Sahiplendirme” Projesini, İBB birimleri ve iştirakleri ile birlikte hayata geçirdik.

Devamını oku
Paylaş

Liseyi Bitiriyorum

None

Lise Eğitimini Tamamlamak Artık Sandığından Daha Kolay!

İstanbul’da liseyi bırakmış 15-28 yaş arası gençlerin açık lise ve varsa ilgi alanlarındaki açık meslek liselerine devam etmelerini, mezun olmalarını ve hayatlarına diplomalarını alarak devam etmelerini hedefliyoruz. Eğitimli rehberler aracılığı ile eğitimlerine destek veriyoruz.

Devamını oku
Paylaş

Gönüllü Okuyuculuk


Hizmetlere erişebilirlikteki eksiklikler, görme engelli bireylerin toplumsal yaşamla bütünleşmesini zorlaştırıyor.

Türkiye’de öğrenim çağında 100 bin görme engelli birey olduğu ve bunların büyük kısmının İstanbul’da yaşadığı tahmin ediliyor. Buna karşılık, yaklaşık 1200 görme engelli öğrenci için özel eğitim veren ilk ve ortaokul sayısı on yedi ve sadece ikisi İstanbul’da. Öğrenciler orta öğrenimden sonra özel eğitim almıyor ve liseyi okumak için kaynaştırılmış eğitime geçiriliyorlar. 

Devamını oku
Paylaş

Eğitimi Yarım Kalmasın

 

Bir öğrencinin evinde eğitimini sürdürebilmesine destek olmak ister misin?


Okulların online sisteme geçişiyle birlikte evinde bilgisayarı olmayan ve bu nedenle eğitimine devam etmekte zorluk çeken çocuklar olduğunu biliyor muydunuz?
Sadece atıl durumdaki cihazınızı vererek bir öğrencinin eğitim hayatına devam etmesini sağlayabilirsiniz.

Devamını oku
Paylaş

Hayatın İçinden İlham Veren Portreler

Hayatın İçinden İlham Veren Portreler

Ünlü gazeteci Özlem Gürses’in moderatörlüğünde ‘Hayatın İçinden İlham Veren Portreler’ adlı projemiz başlıyor.

Devamını oku
Paylaş

İngilizce Konuşuyorum

Dil öğrenmenin en önemli yöntemlerinden biri olarak belirtilen “Konuşarak Öğrenme” pratiği “İngilizce Konuşuyorum” projesiyle hayat buluyor. Proje, İngilizce bilen ancak konuşmada sorun yaşayanlar ile akıcı şekilde İngilizce konuşanları online olarak buluşturarak karşılıklı pratik yapmalarına imkan sağlıyor.

Devamını oku
Paylaş