Geleceğimiz Söz KonuSUHızlı nüfus artışı, kontrolsüz büyüyen kentler, tarımda ve sanayideki yanlış uygulamalar, bilinçsiz su kullanımı ve iklim değişikliğinin olumsuz etkisiyle ülkemiz su fakiri olma yolunda hızla ilerliyor. İstanbul ise, küresel ölçekte su riski yüksek şehirler arasında üst sıralarda yer alıyor.

Devamını oku
Paylaş

İstanbul Gönüllüleri Satranç Topluluğu

Satranç

Dünyada bilinen en eski oyunlardan ve iki oyuncu arasında belirli taşlar ile oynanan bir masa oyunu olan satranç, dünya çapında turnuvalar düzenlenmesiyle bir spor dalı olarak kabul edilir.

Devamını oku
Paylaş

500 İG / İstanbul'un Yeni Etkinlik Otobüsü

500 İG

İstanbul Gönüllüleri’nin yeni projesi olarak hayata geçirilen 500 İG otobüsü; Gezici Kütüphane ve Etkinlik Hattı olarak “Tüm Kalplerden Geçer” sloganıyla yollara çıktı.

Devamını oku
Paylaş

Kadın Emeği Projesi

KEP

Kadın Emeği Projesi, el emeği ile üreten kadınların ekonomi içerisinde aktif rol almasını desteklemek ve sürdürülebilir kadın girişimciliğine katkıda bulunmayı hedeflemektedir.

Kadın Emeği Projesi faaliyetlerini 2 ana hedefe yönelik planlamakta ve yürütmektedir.

  • PAS - Pazarlama Ağı Sağlama
  • Sürdürülebilirlik
Devamını oku
Paylaş

İstanbul Afete Hazır

İstanbul Afete Hazır

Afet ve acil durum yönetimi; afet veya acil durumun öncesi, sırası ve sonrası aşamalarında, gerçekleştirilmesi gereken bir dizi müdahaleyi kapsamaktadır. Bu müdahaleler, başta Türkiye Afet Müdahale Planı’nda belirlenen hizmet grupları olmak üzere tüm kurum, kuruluş ve bireylerin sorumluluğunda olup topyekün girişilmesi gereken uzun soluklu bir mücadeleyi ifade etmektedir.

Devamını oku
Paylaş

Mahalle İlk Müdahale Ekipleri

MİM

Afet Platformu, İstanbul Gönüllüleri, ve Akut Vakfı işbirliği ile "İstanbul Seninle Güvende!" diyor ve beklenen İstanbul depremi gibi büyük ölçekli doğal afetlere hazırlanıyor ve tüm İstanbullular için davetimizi bir kez daha yeniliyoruz:

Devamını oku
Paylaş

Okumak Mutluluktur Projesi

Okumak Mutluluktur

Kitaplar, içinde yolculuğa çıkabileceğimiz birer dünyadır. Bizi; bilmediğimiz yerlere, zamanlara, yaşanmışlıklara götürür. Öykü ya da roman karakterlerinin yaşadıklarını, duyumsadıklarını ustalıkla anlatan yazarların eserlerinden insanlığı tanırız. İki bin yıllık bir kitaplığın girişinde “Ruhun Şifa Yeri” yazmaktadır.

Hayatımıza huzur, anlam, güzellik katan; insan yaşamı hakkında yeni bakış açılarına erişmemizi sağlayan kitaplar okumak ve onlar hakkında konuşabileceğimiz insanların olduğu ortamlarda bulunmak ufkumuzu genişletir.

Devamını oku
Paylaş

Genç İstanbul Gönüllüleri

Genç İstanbul Gönüllüleri

Genç İstanbul Gönüllüleri, İstanbul Gönüllüleri Gençlik ve Spor Komisyonu’na bağlı olarak, İstanbul Gönüllüleri yapısı içinde yer alan ve İG ilkeleri doğrultusunda görev yapan gönüllü bir birimdir.

Amacımız; siz gençlerin hayal ettiğiniz İstanbul’a ulaşmanız için önceliklerinizi belirleyerek, ilgilendiğiniz aşağıda belirttiğimiz gruplar altında fikir üretmeniz, proje geliştirmeniz ve bu projeleri hayata geçirmeniz.
Genç İG'de neler yapılabileceği noktasında sadece fikir üretmekle kalmayıp, aynı zamanda, ürettiğiniz fikirleri hayata geçirme noktasında da aktif olarak çalışabilirsiniz.

Devamını oku
Paylaş

Gençlik Orkestrası

Gençlik Orkestrası

İstanbul Gönüllüleri olarak müziğin birleştirici gücüne gönülden inanıyoruz. Hem birlikteliğin sağlanması hem de çok seslilikle birlikte ortaya sanatsal faaliyetler çıkarmak için İstanbul Gönüllüleri Gençlik Orkestrası’nı hayata geçiriyoruz. Haftalık provalarla devam edeceğimiz çalışma ile farkındalık yaratmayı ve müziğin sesini gençlerle birlikte daha fazla kişiye ulaştırmayı hedefliyoruz.

Devamını oku
Paylaş

Koru İstanbul Projesi

Koru İstanbul Projesi

Daha yeşil bir İstanbul hayaliyle hayata geçirdiğimiz Koru İstanbul Projesi’yle birlikte bu kentin nefes almasını sağlayan ağaçlarımızı, oluşturduğumuz korularda toprakla buluşturduk ve buluşturmaya devam ediyoruz.

Devamını oku
Paylaş