İstanbul Gönüllüleri nedir?

İstanbul Gönüllüleri (İG), şehrini sahiplenen, olanakların eşit dağıtıldığı, çağdaş, huzurlu, erişilebilir, yeşil ve mutlu bir İstanbul hayal eden, kendisine, ailesine, sevdiklerine, çevresine, zamanı, enerjisi ve birikimlerini bir araya getirerek değer katan gönüllülerden oluşan ve gönüllü olarak herkesin fark yaratabildiği, birlikte büyüdüğü bir platformdur.

İstanbul Gönüllüleri, şehrinde söz sahibi olmak isteyenlere seslenir ve onların uygulamak istedikleri fikirleri gerçekleştirmelerine imkân sunar.

Gençler, engelliler, kadınlar, çocuklar, hayvanlar, eğitim, doğal afet, ilk yardım, sağlık, spor, çevre, trafik, kültür, sanat, turizm gibi konularda proje ve etkinlikler geliştirir ve birlikte çalışacak ekipleri organize eder.

İstanbul Gönüllüleriyle emekler değer kazanır. ”BİR ELİN NESİ VAR İKİ ELİN SESİ VAR” gerçeği somutlaşır.

İstanbul Gönüllüleri, birlikte öğrenmeyi, büyümeyi ve farklı bakış açısıyla hareket edebilmeyi sağlar. Başkalarının hayatlarına ışık tutar, farkındalık yaratır.

Herkesi birleştirir ve harekete geçirir.

İstanbul Gönüllüleri, çalışma ve projelerini kucaklayıcı ve birleştirici bir anlayış, İG ortak değerleri ve etik kuralları  doğrultusunda İstanbul'a yansıtır.   

 -->