Sağlık Çalışanları Ücretsiz Ulaşım ve Otopark Hizmetinden Nasıl Yararlanabilir?


T.C. Sağlık Bakanlığına bağlı olarak çalışan Sağlık Hizmetleri ve Yardımcı Sağlık Hizmetleri Sınıfı Personellerine ’’Sağlık  Çalışanı Kartı’’ kapsamında İBB tarafından Ücretsiz Ulaşım ve Otopark Hizmeti sağlandı.

 

Kimler Faydalanabilir?

Sağlık Bakanlığı, Üniversite Hastaneleri, Devlet Hastaneleri ve Özel Hastanelerde çalışan Sağlık Hizmetleri ve Yardımcı Sağlık Hizmetleri Sınıfı personelleri faydalanabilir.

‘’Sağlık Çalışanı Kartı’’ başvurusu https://bireysel.istanbulkart.istanbul adresinden yapılabilir.

Sağlık Çalışanı Kartı Online Başvuru

1. https://bireysel.istanbulkart.istanbul sitesine üye olun ve kullanıcı adı şifreniz ile giriş yapınız.

2. Menüden istanbulkart Almak İstiyorum’u seçin ve Sağlık Çalışanı Kartını seçin.

3. Başvuru Formunu Doldurma;

https://bireysel.istanbulkart.istanbul web sitesindeki Başvuru Formu’na kişisel bilgilerinizi ve fotoğrafınızı kaydederek online başvuru yapabilirsiniz.
4. Kart Ücretini Yatırma;

Ödemenizi başvurunuzun son adımında kredi kartı ile yapabilirsiniz. Kart ücreti 10TL’dir. EFT ve Havale ile yapılan ödemeler kabul edilmemektedir.
5. Başvuru Takip;

Üyelik sayfanızdan giriş yaparak başvuru durumunuzu kontrol edebilir ve başvurunuzu güncelleyebilirsiniz. 2 iş günü içerisinde başvurunuzu takip etmeniz gerekmektedir. Fotoğraf ya da farklı bir adımda sorun çıkması halinde başvurunuzu güncellemeniz gerekmektedir.
6. Kartı Teslim Alma;

Kartınız, online başvuru formu doldurduktan sonra 2 iş günü içerisinde üretilerek PTT Kargoya verilir. Kartlar PTT aracılığı ile adreslere teslim edilmektedir. Başvuru sayfanızda görüntülediğiniz barkod numarası ile http://gonderitakip.ptt.gov.tr sitesi üzerinden İstanbulkart’ınızın nerede olduğunu takip edebilirsiniz.
*PTT tarafından adresinizde bulunamadığınız takdirde haber kağıdı bırakılarak, Ücretsiz Ulaşım Kartınız bağlı bulunduğunuz PTT şubesinde bir hafta bekletilmektedir. Ücretsiz Ulaşım Kartınızın PTT şubesinden teslim alınmaması halinde İkitelli Sanayi Metro İstasyonu içinde bulunan İstanbulkart Ofisine iade edilmektedir.

*Ücretsiz Ulaşım Kartı adrese gönderim işlemi sadece İstanbul içerisindeki adresler için geçerlidir.

-->