Sarıyer'de Deprem Farkındalık Eğitimi

Sarıyer'de Deprem Farkındalık Eğitimi

İstanbul Gönüllüleri’nden Doktor Beyhan Göksan, 13 Ekim BM Dünya Afet Risklerinin Azaltması Günü dolayısıyla Sarıyer Necip Fazıl Kısakürek Afet ve Acil Durum Toplanma Alanı’nı fotoğraflamak için yollara düştü.Aynı zamanda çocuk parkı da olan alanda oraya kadar gitmişken elbette gönüllü duyarlılığı ve sorumluluğuyla etraftaki çocukları bilgilendirdi.

Beyhan Göksan parkta çocuklarla yaşadığı diyaloğu şöyle aktardı: ‘Çocuklara deprem nedir, nasıl gerçekleşir, deprem toplanma alanları nasıl belirlenir anlattım. Bulunduğumuz alanın bir deprem  ve afet toplanma alanı olduğundan ve acil bir durumda orada toplanacağımızdan bahsettim. Konu faylara gelince, fayları kim bulmuş diye sordular. Ben de İhsan Ketin bulmuş dedim. Biz de üniversiteye gidelim, başka şeyler bulalım dediler. Sohbetimizin sonuna doğru, 6-7 yaşlarında yakışıklı bir erkek çocuğu ‘ya ben bu depremden korkuyordum ama şimdi hiç öyle gelmedi, iyi geldi’ dedi. Ondan duyduğum bu sözler bana da iyi geldi. Bilgi, bilim ve paylaşmakla korkularımızı yeneceğimize inanıyorum.’

Beyhan Göksan’a ve onun nezdinde gönlünü İstanbul’a, İstanbullulara ve geleceğe adamış tüm gönüllülerimize teşekkür ediyoruz.

-->