Serebral Palsi ile Yaşamak Etkinliğini Gerçekleştirdik

Serebral Palsi

Engelli bireyler toplumsal alanda birçok zorlukla karşılaşırken, özellikle diğer bireylerin engellilere karşı tutum ve davranışları, oldukça büyük önem arz etmektedir.

İstanbul Gönüllüleri olarak engelli bireylerin yaşadıkları sorunları daha iyi anlayabilmek ve onların hayatın gündelik akışı içinde yaşadıklarını kavrayabilmek için bedensel engelli, görme engelli, işitsel engelli ve disleksi bireylerin hikâyelerini kendi anlatımıyla dinleyeceğimiz Farklılığımızla Zenginiz etkinlik serisi “Serebral Palsi ile Yaşamak” ile devam etti. Beş farklı oturumdan oluşan "Farklılığımızla Zenginiz" serisinin dördüncü bölümünün konuğu Serebral Palsi-Bedensel Engelli Aslı Tümer oldu.

6 Mayıs Perşembe günü gerçekleştirilen, 
Tuğba Sarıçiçek tarafından işaret dili tercümesinin de yapıldığı etkinlikte; konuğumuz Aslı Tümer'den; bedensel engelli bireylerin yaşadıkları zorluklar ve çözüm önerileri dinledik. Engellilik konusunda farkındalık yaratacak çalışmaların öneminin vurgulandığı etkinlikte, bedensel engellilerin sosyal yaşamdaki yerlerine ve engelli bireylerin gerçekleştirebilecekleri çalışmalara dair önemli bilgiler aktarıldı.
 

-->