Seyyar Oyun Parkları Hop ile Çocuklar Gibi Şen Bir Hafta Geçirdik!

Seyyar Oyun Parkları Hop ile Çocuklar Gibi Şen Bir Hafta Geçirdik!

Temmuz ayının son haftası Avcılar ve Ümraniye’de İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı, Bernard van Leer Vakfı ve Superpool ortaklığıyla gerçekleştirdiğimiz “Seyyar Oyun Parkları Hop” etkinliğinde İstanbul’un muhteşem çocuklarını ağırladık.

Oyun parkı olmayan ya da oyun parkına ulaşılabilirliği zor olan yerlerde herhangi bir boş alana kurulabilen seyyar oyun parklarında, çocukların hayal güçlerine göre kendi oyunlarını kurarak diledikleri gibi eğlenmeleri amaçlanıyor. Karton kutu, kumaş parçası, bant ve sicim gibi basit ve dönüştürülmüş malzemelerle yarattıkları oyunları oynayan çocukların bir yandan yaratıcılıkları gelişirken diğer yandan da kendilerine güvenleri artıyor.

Çocukları ile etkinliğe katılan velilere de farklı bir deneyim yaşatan Hop ile veliler çocuklarının yönettiği aktiviteleri izleme imkanı buldu. İstanbul Gönüllüleri ve Yuvamız İstanbul personeli eşliğinde yapılan etkinliklerde çocuklar su dolu şişme havuzda oynadılar, halatlarla ve kumaşlarla istedikleri oyunları kurdular, diledikleri resimleri çizdiler ve müzik yaptılar.

Çocukların algılarını geliştiren ve keşif duygularını artıran bu etkinlikler önümüzdeki dönemde de İstanbul’un park ve oyun alanına sahip olmayan bölgelerinde ücretsiz olarak yapılmaya devam edecek, etkinlikler İstanbul Gönüllüleri web sitesi ve sosyal medya hesaplarından duyurulacaktır.

-->