Tıp Keşif Atölyesini Gerçekleştirdik

Çocukların hayal güçlerini kullanarak sorup, keşfedip ürettikleri ve böylece karşılaştıkları sorunlara merak, beceri ve yaratıcılıklarını kullanarak insan odaklı çözümler bulmalarını sağlayan Hayal Edelim Yapalım (HEY) projesi, İstanbul’un çeşitli bölgelerinde çocukların katılımlarıyla devam ediyor.

7 Mart Pazar günü HEY projesi kapsamında yer alan Tıp Keşif Atölyesi, Uzm. Dr. Beyhan Göksan’ın katılımıyla gerçekleşti. Tıp Keşif Atölyesi’nin yeni konusu; doğallıkla yapılan ancak nedenleri üzerinde pek de düşünülmeyen duyusal ve diğer bedensel fonksiyonlara ilişkin temel bilgiler oldu.

Kulağımızın içinde neler oluyor da sesleri duyabiliyoruz, neden gaz çıkartırız, midemizdeki şeyler nasıl oluyor da biz amuda kalkınca ağzımızdan yere dökülmüyor, stetoskopun içinde ne var da ciğerimizin çıkardığı sesleri duyabiliyoruz, hiç kemiğimiz olmasa nasıl ayakta durabilirdik gibi soruların cevaplarının arandığı etkinlikte veliler de katılım sağladı.

Tıp Keşif Atölyesi’nin sonunda katılımcılar için bir de küçük bir sürpriz vardı. Zekâ Oyunları ve Gamification Uzmanı, Eğitimci Aziz Ateş’in kurguladığı ve yürüttüğü tıp temalı zekâ oyunları, atölyede yer alan çocukların eğlenerek paylaşılan bilgileri pekiştirmesiyle devam etti.

-->