Vikipedi Atölyesi

Vikipedi

Vikipedi, kullanıcıları tarafından ortaklaşa olarak birçok dilde hazırlanan; özgür, bağımsız, ücretsiz, reklamsız ve kâr amacı gütmeyen bir internet ansiklopedisidir. Ülkemizde de geniş kitleler tarafından yoğun olarak kullanılan Vikipedi, kullanıcıların oluşturdukları içerikleri bünyesinde barındırmasıyla ön plana çıkmaktadır.

İstanbul Gönüllüleri olarak Wikimedia Türkiye Kullanıcı Topluluğu Grubu iş birliğiyle; bilgiye ihtiyaç duyduğumuzda ilk olarak başvurduğumuz internet sitesi olan Vikipedi’ye dair detaylı bilgilerin aktarılacağı Vikipedi Atölyesi etkinliği düzenliyoruz.

Vikipedi Atölyesi’nde; internette araştırma yaparken kaynakları doğru kullanmayı, aynı zamanda da bir internet Ansiklopedisi olan Vikipedi’ye katkı sağlamayı anlatacağız20 Haziran Pazar günü saat 12.00’de Wikimedia Türkiye Kullanıcı Topluluğu Kurucu Üyeleri Başak Tosun ve Zafer Batık’ın katılımıyla gerçekleşecek etkinliğe siz de davetlisiniz.

Siz de 'Kayıt Ol' kısmından kayıt yaptırabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra tarafınıza gönderilecek mail içerisinde bulunan ZOOM bağlantısı ile etkinlik gününde ve saatinde girişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

NE ZAMAN?
Aralık 09, 2023 12:00 - 12pm
Üzgünüz, bu faaliyet için kayıtlar kapandı.
-->