Yaklaşan Etkinlikler

İstanbul’un her mahallesinde, parkında ve köşesinde, yararlanabileceğiniz ya da gönlünüzü katarak destek verebileceğiniz birbirinden güzel ve faydalı etkinlikler düzenliyoruz. Olası talep ve ihtiyaçlara uygun çözümler üretiyoruz.

Siz de ihtiyacınıza, gönlünüze, vaktinize göre size en uygun olanını seçin, dilediğinizce yararlanın, katılın.
Birlikteyken, hayal ettiğimiz adil, yeşil, erişilebilir ve huzurlu bir kente ulaşmak çok daha kolay...

 • İBB Genel Sekreter Yardımcısı Şengül Altan Arslan ile Söyleşi | 28 Ocak 21:00

  Şengül Altan Arslan ile Söyleşi

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin hizmetlerini ve İstanbul'la ilgili tüm gelişmeleri öğrenmek için İBB yetkilileriyle yaptığımız soru-cevap söyleşilerinin bu haftaki konuğu İBB Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Şengül Altan Arslan.

  İstanbul ve belediyecilikle ilgili tüm detayları konuşacağımız söyleşimizde;

  • Sosyal Yardımlar
  • İSEM ve İSADEM
  • Yuvam İstanbul ve Mahalle Evleri
  • Halkla İlişkiler ve ALO 153,
  • Şehir Tiyatroları ve Kültür Merkezleri.

  gibi birçok konu ele alınacak.

  28 Ocak Perşembe günü saat 21:00’de gerçekleşecek etkinlik, İstanbul Gönüllüleri sosyal medya hesaplarından (Twitter, Youtube, Facebook, Twitch) canlı olarak yayınlanacaktır.

  Perşembe, Ocak 28, 2021 saat 21:00
  0 kayıt
 • Temel Afet Bilinci Eğitimi | 29 Ocak 14:00

  Temel Afet Bilinci Eğitimi

  29 Ocak Cuma günü saat 14:00'te Kadıköy Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi tarafından verilecek Temel Afet Bilinci Eğitimi ile afet öncesinde, sırasında ve sonrasında temel davranış biçimleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bireysel ve aile olarak afete hazırlıklı olmak için yapılması gerekenler ve afet konusunda alınacak önlemlerle afet riskini azaltabilir ve olası zararları minimuma indirebilirsiniz.

  Siz de 'Kayıt Ol' kısmından kayıt yaptırabilirsiniz.

  Ardından tarafınıza gönderilecek mail içerisinde bulunan ZOOM bağlantısı ile etkinlik gününde ve saatinde girişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Cuma, Ocak 29, 2021 saat 14:00
  14 kayıt
  kayıt ol
 • Pandemi Döneminde Online Zumba Etkinliği | 30 Ocak 11:00

  Online Zumba Etkinliği

  Pandemi döneminde evlerinizde kaliteli zaman geçirebilmek ve sağlığınız için düzenli egzersiz yapabilmek amacıyla, İstanbul Gönüllüleri sizi Online Zumba Etkinliği'ne davet ediyor. 12 yaş üstü herkes için uygun hareketlerin yer alacağı ücretsiz Zumba etkinliği, her çarşamba saat 17:00 ve her cumartesi saat 11:00'de olmak üzere haftada iki gün canlı olarak gerçekleşecek.

  Zumba’nın canlı hareketleri vücudunuzun endorfin salgılamasına yardımcı olurken hem moralinizi yükseltecek hem de endişe ve stresten sizi uzaklaştıracak. Zumba sayesinde koordinasyon ve denge becerilerinizi artırabilir ve her ders yakacağınız kalorilerle forma da girebilirsiniz. Etkinlikler sırasında en çok dikkat etmeniz gereken konu; vücudunuzu dinlemeniz ve zorlayıcı hareketlerden kaçınmanız. Aynı zamanda hareket alanınızda tehlike arz edecek cisimler bulunmadığını da etkinlik öncesinde kontrol etmelisiniz.

  Siz de 'Kayıt Ol' kısmından kayıt yaptırabilirsiniz.

  Ardından tarafınıza gönderilecek mail içerisinde bulunan ZOOM bağlantısı ile etkinlik gününde ve saatinde girişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Cumartesi, Ocak 30, 2021 saat 11:00
  48 kayıt
  kayıt ol
 • Pandemi Döneminde Çocuklara Zumba Etkinliği | 30 Ocak 12:30

  Çocuklara Zumba

  İstanbul Gönüllüleri olarak pandemi döneminde evlerinizde kaliteli zaman geçirebilmeniz ve sağlığınız için düzenli egzersiz yapabilmeniz amacıyla düzenlediğimiz Online Zumba Etkinliği her geçen gün daha fazla katılımla devam ediyor.

  Pandemi sürecinde evlerinde vakit geçirmek zorunda kalan çocukları da unutmayarak eğlenceli zamanlar geçirmeleri amacıyla Çocuklara Online Zumba Etkinliği düzenliyoruz.

  Zoom uygulaması üzerinden gerçekleşecek etkinlik, her Cumartesi aynı saatte devam edecek.

  Siz de 'Kayıt Ol' kısmından kayıt yaptırabilirsiniz.

  Ardından tarafınıza gönderilecek mail içerisinde bulunan ZOOM bağlantısı ile etkinlik gününde ve saatinde girişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Cumartesi, Ocak 30, 2021 saat 12:30
  61 kayıt
  kayıt ol
 • Kolajen Hakkında Merak Edilenler | 30 Ocak 21:00

  Kolajen Hakkında Merak Edilenler

  Ataşehir ilçemizin katkılarıyla hayata geçen Sağlık Farkındalık Seminerleri serisinin dördüncüsü olan Kolajen Hakkında Merak Edilenler’ etkinliği İstanbul Gönüllüleri Sağlık Komisyonu'ndan Meltem Acarlı'nın moderatörlüğünde, ilçe gönüllülerimizden Eczacı Aylin Vidin Şen'in katılımlarıyla 30 Ocak Cumartesi günü saat 21:00’de gerçekleşecek.

  Kolajene dair merak edilenlerin konuşulacağı bu etkinlikte;

  • Kolajen nedir?
  • Kolajenin faydaları nelerdir?
  • Kolajen tipleri nelerdir?
  • Kolajenin cildimizdeki görevi nedir?
  • Kolajenin eklem sağlığındaki rolü nedir? gibi birçok soru yanıt bulacak.


  Siz de 'Kayıt Ol' kısmından etkinliğe kayıt yaptırabilirsiniz.

  Ardından tarafınıza gönderilecek mail içerisinde bulunan ZOOM bağlantısı ile etkinlik gününde ve saatinde girişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Cumartesi, Ocak 30, 2021 saat 21:00
  38 kayıt
  kayıt ol
 • Hayatın İçinden İlham Veren Portreler-4 | 31 Ocak 12:00

  Hayatın İçinden İlham Veren Portreler-4

  Gazeteci Özlem Gürses’in moderatörlüğünde gerçekleşen ‘Hayatın İçinden İlham Veren Portreler’ söyleşilerinin dördüncüsü 31 Ocak 2020 Pazar günü saat 12.00’de gerçekleşecek.

  Her insan bir hikâye ve her hikâye bizleri yepyeni yolculuklara çıkaracak birer ilham kaynağı. İşte Özlem Gürses’in konukları da hayatımızın içinden, belki de her gün karşılaştığımız bu isimler. İçimizdeki kahramanların ilham verici yolculuğunu kendilerinden canlı canlı dinlemek istiyorsanız bu söyleşiyi ajandalarınıza not etmeyi unutmayın.

  İşte ‘Hayatın İçinden İlham Veren Portreler’in dördüncü bölümünün konukları;

  Dilek Livaneli / Öğretmen
  Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Lisans ve Sosyal Bilimler Enstitüsü Yüksek Lisans mezunu olan Dilek Livaneli, 2002 yılından itibaren çeşitli köy okullarında görev yapmış, sosyal, kültürel ve ekonomi alanında farklı onlarca projeyi hayata geçirmiştir. Dilek Öğretmen’in biyografisi, meslek yaşantısı ve eğitime adanmışlığı belgesel film olarak çekilmiştir. Halen Londra’da Uluslararası Montessori Derneği’ne bağlı okullarda uygulamalı eğitim ve araştırmalarına devam etmekte, UNESCO’ya bağlı International School of London’da öğretmenlik mesleğini devam ettirmektedir.

  Enes Kaya / Sosyal Girişimci
  Hayata dair birçok soru işaretiyle baş başa kaldığı günlerden birinde karşısına çıkan bir film afişi sayesinde sinema ile tanışan Enes Kaya son yılların en inovatif ve interaktif festival konseptini tasarlayarak, Türkiye'nin ulaşılması en zor dağ köylerine gerçek sinema deneyimini taşıdı. Sinemanın büyülü dünyasını kullanarak çocukların geleceğine katkıda bulunmaya başlamasıyla birlikte birçok ödüle layık görülen Enes Kaya’nın en büyük hayali; çocukların ve gençlerin fikirlerini hayata geçirebilecekleri bir kültür sanat köyü inşa ederek tüm paydaşları ile birlikte müfredat dışı bir eğitim sistemi tasarlamak.

  Kübra Öztürk Örenli / Avrupa Satranç Şampiyonu, A Milli Takım Sporcusu
  11 Mayıs 1991 tarihinde Ankara’da doğan Kübra Öztürk Örenli, 8 yaşında ilkokul öğretmeninin tavsiyesi ile satranç ile tanıştı. Hacettepe Üniversitesi, Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulu Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliğini bitirerek 2015 yılında Gaziantep’e Beden Eğitimi ve Spor Öğretmeni olarak atandı.
  Avrupa Şampiyonluğunu iki kere kazanan ve çok sayıda Dünya ve Türkiye derecelerine sahip olan Kübra Öztürk Örenli, A Milli Kadın Satranç Takımı’nın değişmez sporcusu olarak aynı zamanda antrenörlükte yapmaktadır.

  Siz de 'Kayıt Ol' kısmından kayıt yaptırabilirsiniz.

  Ardından tarafınıza gönderilecek mail içerisinde bulunan ZOOM bağlantısı ile etkinlik gününde ve saatinde girişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Pazar, Ocak 31, 2021 saat 12:00
  37 kayıt
  kayıt ol
 • Zeybek Etkinliğinin İkincisini Gerçekleştiriyoruz | 31 Ocak 17:00

  Zeybek Eğitimi

  Ege Bölgesi halk danslarından olan Zeybek oyununu öğrenmeye ve sonra hep birlikte sergilemeye ne dersiniz? Mertliğin ve cesaretin dansı olarak bilinen zeybek için yeni oyun arkadaşlarımızı arıyoruz. Pandemi döneminde, sosyal mesafeli Zeybek öğrenmek ister misiniz?

  İstanbul Gönüllüleri Zeybek Ekibi olarak ilk gösterimizi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda büyük bir coşkuyla Beşiktaş Meydanı’nda sosyal mesafeli zeybek oynayarak sergiledik.

  Zeybek öğrenmeye Türkiye Dans Sporları Federasyonu Ulusal Dans Hakemi ve Antrenörü aynı zamanda Uluslararası Dans Hakemi Berk Kaya’nın eğitmenliğinde tekrar başlıyoruz. Her hafta pazar günü Zoom üzerinden 1 saatlik eğitim şeklinde devam edecek etkinliğe katılmak için daha önce zeybek öğrenmiş olmanız da gerekmiyor.

  Siz de Zeybek ekibimizin bir parçası olmak isterseniz “Kayıt Ol” kısmından kayıt yaptırabilirsiniz.

  Ardından tarafınıza gönderilecek mail içerisinde bulunan ZOOM bağlantısı ile etkinlik gününde ve saatinde girişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Pazar, Ocak 31, 2021 saat 17:00
  132 kayıt
  kayıt ol
 • Üç Vakte Kadar-İstanbul’da Deprem Afet Riski Yönetimi ve Korunma | 31 Ocak 21:00

  Üç Vakte Kadar

  31 Ocak Pazar günü saat 21:00’de Jeoloji Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Metin İlkışık’ın katılımıyla gerçekleşecek olan Üç Vakte Kadar-İstanbul’da Deprem Afet Riski Yönetimi ve Korunma etkinliğinde;

  • Afet Riski,
  • Müdahale ve İyileştirme Kriz Yönetimi,
  • Zarar Azaltma ve Hazırlık Risk Yönetimi,
  • İstanbul’daki Deprem Afeti Riski,
  • Deprem Afeti Riskinin Yönetimi,
  • Deprem Afetinden Korunma Kültürü Oluşturmak konuları işlenecek.

  Siz de 'Kayıt Ol' kısmından kayıt yaptırabilirsiniz.

  Ardından tarafınıza gönderilecek mail içerisinde bulunan ZOOM bağlantısı ile etkinlik gününde ve saatinde girişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Pazar, Ocak 31, 2021 saat 21:00
  16 kayıt
  kayıt ol
 • Stres Kontrolü ve Enerji Dengesi | 13 Şubat 21:00

  Stres Kontrolü ve Denge

  Pandemi ve şehir hayatı son günlerde üzerimizdeki mental yükü daha da artırmış durumda. Yaşam döngümüzde beden, zihin ve ruh sürekli dengeyi ararken zamanla bu denge bozulabiliyor. Yaşanılan duygusal dengesizlikler uzun sürdüğünde frekans bozulurken, yeniden dengeye gelmek için duyguları fark etmek ve çözmek gerekiyor.  

  Biz de İstanbul Gönüllüleri olarak, hem bilgilendirme hem de farkındalık yaratmak amacıyla Endüstri Mühendisi ve Uluslararası Akredite Koç Süpervizörü Banu Uzkut Onuk ile bir seminer düzenliyoruz. 

  Ataşehir ilçemizin katkılarıyla 13 Şubat 2021 Cumartesi günü saat 21.00’de gerçekleşecek etkinlikte;

  • Frekansımızı yükseltmek için yapabileceğimiz basit teknikleri,
  • Enerji blokajlarımızı nasıl açık tutabileceğimizi,
  • Nefes ve kinesiyoloji teknikleriyle stresi ve öfkeyi nasıl kontrol edebileceğimizi,
  • Bağışıklık sistemimizi nasıl güçlendirebileceğimiz gibi birçok konuyu ele alacağız.

   

  Siz de 'Kayıt Ol' kısmından etkinliğe kayıt yaptırabilirsiniz.

  Ardından tarafınıza gönderilecek mail içerisinde bulunan ZOOM bağlantısı ile etkinlik gününde ve saatinde girişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Cumartesi, Şubat 13, 2021 saat 21:00
  12 kayıt
  kayıt ol
-->