Henüz hiç faaliyet bulunmuyor.

Yaklaşan Etkinlikler

İstanbul’un her mahallesinde, parkında ve köşesinde, yararlanabileceğiniz ya da gönlünüzü katarak destek verebileceğiniz birbirinden güzel ve faydalı etkinlikler düzenliyoruz. Olası talep ve ihtiyaçlara uygun çözümler üretiyoruz.

Siz de ihtiyacınıza, gönlünüze, vaktinize göre size en uygun olanını seçin, dilediğinizce yararlanın, katılın.
Birlikteyken, hayal ettiğimiz adil, yeşil, erişilebilir ve huzurlu bir kente ulaşmak çok daha kolay...

 • Görme Engeli ile Yaşamak | 15 Nisan 18:30

  Görme Engelli

  Engelli bireyler toplumsal alanda birçok zorlukla karşılaşırken, özellikle diğer bireylerin engellilere karşı tutum ve davranışları, oldukça büyük önem arz etmektedir.

  İstanbul Gönüllüleri olarak engelli bireylerin yaşadıkları sorunları daha iyi anlayabilmek ve onların hayatın gündelik akışı içinde yaşadıklarını kavrayabilmek için bedensel engelli, görme engelli, işitsel engelli ve disleksi bireylerin hikayelerini kendi anlatımıyla dinleyeceğimiz Farklılığımızla Zenginiz etkinlik serisine başlıyoruz. Beş farklı oturumdan oluşan "Farklılığımızla Zenginiz" serisinin ilk konuğu Görme Engelli Helin İdil Özdemir.

  15 Nisan Perşembe günü 18.30’da gerçekleşecek "Görme Engeli ile Yaşamak" etkinliğine, siz de 'Kayıt Ol' kısmından kayıt yaptırabilirsiniz.

  Kayıt olduktan sonra tarafınıza gönderilecek mail içerisinde bulunan ZOOM bağlantısı ile etkinlik gününde ve saatinde girişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

  *Etkinlikte Tuğba Sarıçiçek tarafından işaret dili tercümesi yapılacaktır.

  Perşembe, Nisan 15, 2021 saat 18:30
  87 kayıt
  kayıt ol
 • Okul Öncesi Yaşlarda Çocuğun Gelişiminin Desteklenmesi | 15 Nisan 20:30

  KÇA

  Düzenli, uyumlu, sürekli ilerlemeyi ve değişmeyi ifade eden bir kavram olan gelişim; kişinin yaşamı boyunca geçirdiği süreçlerin tümüdür. Özellikle çocuklarda önemle takip edilmesi gereken dönem olan okul öncesi dönemde ebeveynler çocuklarının gelişimlerini önemle takip etmelidir.

  Çocuğun ilk sosyal çevresi olan aile, kurulan iletişimle birlikte çocuğa sosyal davranışlarını kazandırırken aynı zamanda rol model de olurlar. Anne ve babaya verilen destek eğitimi, çocuğun okul öncesi dönemlerde çok yönlü gelişimini desteklemektedir.

  İstanbul Gönüllüleri olarak çocukların gelişimlerine destek sağlamak ve ebeveynleri çocuk gelişimi konusunda bilinçlendirmek amacıyla Okul Öncesi Yaşlarda Çocuğun Gelişiminin Desteklenmesi etkinliği düzenliyoruz.

  Eğitimici Zerrin Altınışık’ın moderatörlüğünde Psikolog Canan Erman'ın katılımıyla gerçekleşecek ve seri olarak 4 bölüm şeklinde planlanan etkinliğin 1. Bölümü 15 Nisan Perşembe günü saat 20.30 da; 2. Bölümü  20 Nisan Salı günü saat 20.30’da; 3. Bölümü 22 Nisan Perşembe günü 20.30 da ve 4. Bölümü 7 Nisan Salı günü saat 20.30’da çevrim içi olarak düzenlenecek.

  Seri olarak 4 Bölümde gerçekleşecek Etkinliğin konu başlıkları;

  • 0-6 yaş önemi,
  • Gelişim özellikleri,
  • Sağlıklı Beslene,
  • Cinsel Eğitim
  • Bu Dönemde Anne Babanın Rolü,
  • Doğru İletişim Kurma,
  • Çocuk Yetiştirmede Olumlu Yöntemler konuları işlenecek.

  Siz de 'Kayıt Ol' kısmından etkinliğe kayıt yaptırabilirsiniz.

  Kayıt olduktan sonra tarafınıza her oturumdan önce gönderilecek mail içerisinde bulunan ZOOM bağlantısı ile etkinlik gününde ve saatinde girişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Perşembe, Nisan 15, 2021 saat 20:30
  42 kayıt
  kayıt ol
 • Pandemi Döneminde Online Zumba Etkinliği | 17 Nisan 11:00

  Online Zumba Etkinliği

  Pandemi döneminde evlerinizde kaliteli zaman geçirebilmek ve sağlığınız için düzenli egzersiz yapabilmek amacıyla, İstanbul Gönüllüleri sizi Online Zumba Etkinliği'ne davet ediyor. Zumba Eğitmeni Banu Saatçi'nin eğitmenliğinde 12 yaş üstü herkes için uygun hareketlerin yer alacağı ücretsiz Zumba etkinliği, her Çarşamba saat 17:00 ve her Cumartesi saat 11:00'de olmak üzere haftada iki gün canlı olarak gerçekleşecek.

  Zumba’nın canlı hareketleri vücudunuzun endorfin salgılamasına yardımcı olurken hem moralinizi yükseltecek hem de endişe ve stresten sizi uzaklaştıracak. Zumba sayesinde koordinasyon ve denge becerilerinizi artırabilir ve her ders yakacağınız kalorilerle forma da girebilirsiniz. Etkinlikler sırasında en çok dikkat etmeniz gereken konu; vücudunuzu dinlemeniz ve zorlayıcı hareketlerden kaçınmanız. Aynı zamanda hareket alanınızda tehlike arz edecek cisimler bulunmadığını da etkinlik öncesinde kontrol etmelisiniz.

  Siz de 'Kayıt Ol' kısmından kayıt yaptırabilirsiniz.

  Ardından tarafınıza gönderilecek mail içerisinde bulunan ZOOM bağlantısı ile etkinlik gününde ve saatinde girişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Cumartesi, Nisan 17, 2021 saat 11:00
  303 kayıt
  kayıt ol
 • Pandemi Döneminde Çocuklara Zumba Etkinliği | 17 Nisan 12:30

  Çocuklara Zumba

  İstanbul Gönüllüleri olarak pandemi döneminde evlerinizde kaliteli zaman geçirebilmeniz ve sağlığınız için düzenli egzersiz yapabilmeniz amacıyla düzenlediğimiz Online Zumba Etkinliği her geçen gün daha fazla katılımla devam ediyor.

  Pandemi sürecinde evlerinde vakit geçirmek zorunda kalan çocukları da unutmayarak eğlenceli zamanlar geçirmeleri amacıyla Çocuklara Online Zumba Etkinliği düzenliyoruz.

  Zumba Eğitmeni Banu Saatçi'nin eğitmenliğinde Zoom uygulaması üzerinden gerçekleşecek etkinlik, her Cumartesi saat 12:30'da devam edecek.

  Siz de 'Kayıt Ol' kısmından kayıt yaptırabilirsiniz.

  Ardından tarafınıza gönderilecek mail içerisinde bulunan ZOOM bağlantısı ile etkinlik gününde ve saatinde girişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Cumartesi, Nisan 17, 2021 saat 12:30
  169 kayıt
  kayıt ol
 • Kanser Hakkında Tüm Merak Edilenler | 17 Nisan 20:30

  Kanser Hakkında Merak Edilenler

  Amansız hastalık olarak da bilinen kanser, vücudun çeşitli doku ve organlarının bölünme kontrolünü kaybetmesi sonucu hücrelerin beklenmedik ve düzensiz bir şekilde çoğalmasıyla meydana gelen bir hastalıktır. 

  Çoğalması engellenemeyen hücreler ise bir araya gelerek tümörleri oluşturur ve çevresindeki organlara yayılarak insan sağlığı için tehlikeye sebebiyet verebilirler. İstanbul Gönüllüleri olarak kanser konusunda bilinç oluşturmak, farkındalık yaratmak ve pandemi döneminde ihmal edilen kontrollere dikkat çekmek amacıyla Kanser Hakkında Tüm Merak Edilenler etkinliği düzenliyoruz.

  17 Nisan Cumartesi günü saat 20.30’da gerçekleştirilecek etkinlik Onkoloji Cerrahı Prof. Dr. Ünal Aydın’ın katılımıyla gerçekleşecek.

  Siz de 'Kayıt Ol' kısmından kayıt yaptırabilirsiniz.

  Kayıt olduktan sonra tarafınıza gönderilecek mail içerisinde bulunan ZOOM bağlantısı ile etkinlik gününde ve saatinde girişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Cumartesi, Nisan 17, 2021 saat 20:30
  27 kayıt
  kayıt ol
 • B'ilgili Atölyeler | 18 Nisan 12:00

  Bilgili

  İstanbul Gönüllüleri olarak her ayın üçüncü haftası yapmayı planladığımız, belirlenen konuların önce uzmanları tarafından anlatılacağı sonrasında ise yapılacak atölye çalışmalarıyla devam edecek bütünleşik bir etkinlik serisi olan "B'ilgili Atölyeler" projesi devam ediyor.

  Gençlerin hem öğreneceği hem de uygulama fırsatı bulacağı proje serisinin üçüncüsü olan Sağlıklı ve Ergonomik Duruş / Profesyonel İmaj 18 Nisan Pazar günü saat 12.00'de gerçekleşecek.

  Uzm. Dr. Makbule Pınar Dönmez’in sağlıklı ve ergonomik duruş ile ilgili detaylı bilgiler aktaracağı Sağlıklı ve Ergonomik Duruş etkinliği, Kariyer ve Gelişim Koçu Tuba Karagöz Sever'in Profesyonel İmaj atölye çalışmasıyla devam edecek.

  Doğru duruş ve profesyonel imaj ile ilgili gençlerin hem keyif alacakları hem de bilgilenerek kişisel gelişimlerine katkıda bulunabilecekleri keyifli sohbetimize herkesi bekliyoruz.

  Moderatörlüğünü İpek Seyhan
  'ın yapacağı etkinliğe siz de 'Kayıt Ol' kısmından kayıt yaptırabilirsiniz.

  Kayıt olduktan hemen sonra size gönderilecek mail içerisinde bulunan ZOOM bağlantısı ile etkinlik gününde ve saatinde girişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Pazar, Nisan 18, 2021 saat 12:00
  24 kayıt
  kayıt ol
 • Hedef Kitle, Rakip ve Pazar Analizi | 18 Nisan 13:30

  Hedef Kitle

  Ürünlerin tanıtımı ve pazarlanması, üreticilerin rekabet ortamlarında öne çıkması açısından oldukça önemlidir. Özellikle üreten kadınların hedef kitlelerini belirlemeleri, rakiplerini değerlendirmeleri ve genel pazar analizi yapmaları satışlarını oldukça kolaylaştırmaktadır.

  İstanbul Gönüllüleri olarak Kadın Emeği Projesi kapsamında, üreten kadınlara yeni bir vizyon ve ürünlerine katma değer sağlamak amacıyla Hedef Kitle, Rakip ve Pazar Analizi etkinliğini düzenliyoruz.

  Üreten kadınların hedef kitlelerini ve rakiplerini, pazarın beklentilerini tanımalarına yardımcı olacak yöntemleri öğrenmeleri ve ürünlerini bu bilgilerle pazara sunmaları amacıyla düzenlediğimiz etkinlik Pazarlama Stratejisti, İletişim Danışmanı ve Öğretim Görevlisi Aysun Şabanlı’nın katılımıyla gerçekleşecek.

  18 Nisan Pazar saat 13.30’da gerçekleşecek etkinliğe siz de 'Kayıt Ol' kısmından kayıt yaptırabilirsiniz.

  Kayıt olduktan sonra tarafınıza gönderilecek mail içerisinde bulunan ZOOM bağlantısı ile etkinlik gününde ve saatinde girişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Pazar, Nisan 18, 2021 saat 13:30
  93 kayıt
  kayıt ol
 • Pandemi Döneminde Online Zumba Toning Etkinliği | 18 Nisan 14:00

  Zumba

  Pandemi döneminde evlerinizde kaliteli zaman geçirebilmek ve sağlığınız için düzenli egzersiz yapabilmek amacıyla, İstanbul Gönüllüleri sizi Zumba Toning Etkinliği'ne davet ediyor. Zumba Eğitmeni Banu Saatçi'nin eğitmenliğinde 12 yaş üstü herkes için uygun hareketlerin yer alacağı ücretsiz etkinlik, her Pazar saat 14:00'te, haftada bir gün de canlı olarak gerçekleşecek.

  Pandemi döneminde haftada iki gün düzenlediğimiz Online Zumba etkinliğimize artan talep üzerine üçüncü bir etkinlik olarak Zumba’nın vücut şekillendirmeye ve kas güçlendirmeye yönelik bir başka formatı olan Zumba Toning’e yer veriyoruz. Bu format da Zumba gibi canlı, enerjik hareketlerle vücudunuzun endorfin salgılamasına yardımcı olurken hem moralinizi yükseltecek hem de sizi endişe ve stresten uzaklaştıracak.

  Zumba Toning’de, Zumba’da olduğu gibi koordinasyon ve denge becerilerinizi artırabilir ve her ders yakacağınız kalorilerle forma da girebilirsiniz. Bu formatta kaslarınızı çalıştırarak dans etmenin yanı sıra vücudunuzu şekillendirecek ve güçleneceksiniz.

  Zumba Toning’de Zumba’dan farklı olarak etkinlik boyunca yarım kiloluk iki dambıl (yarım litrelik iki su şişesi de olabilir) kullanılacaktır, o yüzden etkinlik başlamadan önce yarım kiloluk ağırlıklarınızın yanınızda bulunduğundan emin olunuz. Etkinlikler sırasında en çok dikkat etmeniz gereken konu; vücudunuzu dinlemeniz ve zorlayıcı hareketlerden kaçınmanız. Aynı zamanda hareket alanınızda tehlike arz edecek cisimler bulunmadığını da etkinlik öncesinde kontrol etmelisiniz.

  Siz de 'Kayıt Ol' kısmından kayıt yaptırabilirsiniz.

  Kayıt olduktan hemen sonra size gönderilecek mail içerisinde bulunan ZOOM bağlantısı ile etkinlik gününde ve saatinde girişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Pazar, Nisan 18, 2021 saat 14:00
  338 kayıt
  kayıt ol
 • Temel Afet Bilinci Eğitimi | 18 Nisan 15:00

  Temel Afet Bilinci Eğitimi

  18 Nisan Pazar günü saat 15:00'te Kadıköy Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi tarafından verilecek Temel Afet Bilinci Eğitimi ile afet öncesinde, sırasında ve sonrasında temel davranış biçimleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bireysel ve aile olarak afete hazırlıklı olmak için yapılması gerekenler ve afet konusunda alınacak önlemlerle afet riskini azaltabilir ve olası zararları minimuma indirebilirsiniz.

  Siz de 'Kayıt Ol' kısmından kayıt yaptırabilirsiniz.

  Ardından tarafınıza gönderilecek mail içerisinde bulunan ZOOM bağlantısı ile etkinlik gününde ve saatinde girişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Pazar, Nisan 18, 2021 saat 15:00
  26 kayıt
  kayıt ol
 • Peru Kültürünü Tanıyoruz | 18 Nisan 16:00

  Peru Kültürünü Tanıyoruz

  Farklı ülkelerin farklı kültürleri uzun yıllar boyunca insanlar tarafından hep ilgi çekici olmuştur. Özellikle çocukların gelişim süreçlerinde, bulundukları kültürün dışında kültürleri tanımaları ve dünya ülkelerine dair bilgiler edinmeleri oldukça önemlidir.

  İstanbul Gönüllüleri olarak çocukların farklı kültürleri tanımaları ve eğlenerek öğrenmelerini sağlamak amacıyla düzenlediğimiz Çocuklara Dünya Kültür Turları Serisi’nin ikinci durağı olan Peru’dayız. Profesyonel Turist Rehberi Gülgün Asutay’ın katılımıyla düzenlenecek Çocuklara Dünya Kültür Turları Serisi-2 / Peru Kültürünü Tanıyoruz etkinliği, 18 Nisan Pazar günü saat 16.00'da gerçekleşecek.

  Siz de 'Kayıt Ol' kısmından kayıt yaptırabilirsiniz.

  Ardından tarafınıza gönderilecek mail içerisinde bulunan ZOOM bağlantısı ile etkinlik gününde ve saatinde girişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Pazar, Nisan 18, 2021 saat 16:00
  28 kayıt
  kayıt ol
-->