İstanbulluların Yararlanabileceği Faaliyetlerimiz

İstanbul’un her mahallesinde, parkında ve köşesinde, yararlanabileceğiniz ya da gönlünüzü katarak destek verebileceğiniz birbirinden güzel ve faydalı etkinlikler düzenliyoruz. Olası talep ve ihtiyaçlara uygun çözümler üretiyoruz.

Bazen desteğimize muhtaç olan bir minik dostumuza su temin ediyor, bazen de eğitimiyle ilgili sorularına cevap arayan bir öğrenciye derman oluyoruz.

Siz de ihtiyacınıza, gönlünüze, vaktinize göre size en uygun olanını seçin, dilediğinizce yararlanın, katılın. Birlikteyken, hayal ettiğimiz adil, yeşil, erişilebilir ve huzurlu bir kente ulaşmak çok daha kolay...

Şimdi kendinize ve sevdiklerine uygun çalışmayı bulmak için aşağıdaki haritayı kullanabilirsiniz.

Haritadan seçerek veya haritanın altına mahallenizi yazarak ya da mahallenize göre belirleyeceğiniz uzaklıktaki km seçeneğini tıklayarak yararlanabileceğiniz faaliyetleri inceleyebilirsiniz.

İsterseniz diğer listeleme seçeneklerinden, size veya çevrenizdeki dostlarınıza uygun olanları tıklayıp arama yapabilirsiniz.

Uygun seçeneği bulduğunuzda faydalanmak için kaydınızı yapın, sevdiklerinizin de yararlanmasını sağlayın!

Bölgenizdeki faaliyetleri bulmak için arama yapabilirsiniz
Mevcut 9 faaliyet gösteriliyor.

Size yakın faaliyetleri bulun

Mesafe

Duyuru tipine göre listele

Hedef kitleye göre listele

Çalışma alanına göre listele

İlçelere göre listele

 • İngilizce Konuşuyorum Projesi - Sen de Yararlan!

  İngilizce eğitim aldın ya da derdini anlatacak kadar biliyorsun. İngilizce konuşmak istiyorum diye de düşünüyor musun? Doğru yerdesin. Burası, İngilizce bilip konuşmaya çekinenler gizli kulübü. Peki, İngilizce konuşmak için ne yapmalı? Konuşanlar nasıl konuşmaya başladı? Bir anda mı oluyor bu iş, yoksa zaman içinde kendi kendine mi yendiler bu “gizli utangaçlığı”?

  İnan, her ikisi de değil. Bunu, İstanbul Gönüllüleri İngilizce Konuşuyorum Projesi’ne katılan gençler söylüyor. Hatta diyorlar ki: “6 haftada bu kadar ilerleyeceğimi düşünmüyordum ama gördüm ki hata yapmaktan korkmadığım zaman kendimi daha iyi anlatıyorum”. 

  İngilizce Konuşuyorum Projesi Nasıl İşliyor?

  Öncelikle, İngilizce konuşma geliştirme isteği olan katılımcılar ve onlarla İngilizce konuşacak gönüllülerimizle birebir görüşme yaparak eşleştiriyoruz. Sohbet etmeniz için en uygun zaman konusunda fikir birliğine varır varmaz konuşmaya başlıyorsunuz. Yani kısaca, günlük hayatta İngilizceyi kullanma imkânı bulamayan katılımcıları gönüllülerimizle buluşturuyoruz. Bunun için

  • 16 – 29 yaş aralığında olman
  • İngilizce biliyor olman
  • Sanal ortamda pratik yapabilmen için gerekli teknik alt yapıya sahip olman önem taşıyor. 

  Katılımcı olmak istiyorsan, öncelikle ''KAYIT YAP'' butonuna tıkayarak katılımcı oluyorsun. Arından buradaki formu dolduruyorsun.

  Faydaları Neler?

  Seni, 6 hafta boyunca Türkiye ve dünyanın her yerinden akıcı İngilizce konuşan gönüllülerimizle sanal ortamda bir araya getiriyoruz. Haftada 1 gün, 40 dakika boyunca sohbet ediyor, İngilizce konuşma becerisini geliştirme fırsatını elde ediyorsun. İngilizce konuşabildiğin bir gönül dostun oluyor, üstelik seni anlayıp yönlendiriyor, birbirinizin hayatına gönüllülük ilkesiyle pozitif dokunuşlarda bulunuyorsunuz. Öğrendiklerinizi kullanırken eksiklerinizi fark ediyorsunuz. Katılımcılarımız ile birleştirici bağlar kurarak hoşgörü ve dayanışma çatısı altında birbirinizin dünyasına İngilizce aracılığıyla yolculuk ediyorsunuz.

  İngilizce konuşmak istiyorum ancak nasıl başlayacağımı bilemiyorum mu dedin?
  Hemen formu doldur ingilizcekonusuyorum@istanbulgonulluleri.org adresine gönder. Kolay gelsin!

  İngilizce konuşma gönüllüsü olmak için buraya tıkla.

  Cuma, Haziran 26, 2020 saat 18:00 - Temmuz 22, 2020
  8 kayıt
  kayıt ol
 • Gelecek Tasarımı Söyleşileri - Necati Özkan

  Gelecek Tasarımı Söyleşileri'nde iş dünyasının önde gelen isimleri, gençlerle buluşup deneyimlerini aktaracak. Prof. Dr. Bahadır Erdem’in moderatörlüğünde gerçekleşecek söyleşilerin ilki 14 Temmuz’da.

  Gelecek Tasarımı Söyleşilerinin ilk konuşmacısı İletişim Danışmanı Necati Özkan.

  Necati Özkan, Kara Harp Okulu ve Ankara Hukuk Fakültesi’nde okudu. Ardından ODTÜ İşletme Bölümü’nde MBA eğitimi aldı. 1985 yılında Öykü Reklam Ajansı’nı kurdu. Yurtiçi ve yurtdışında çok sayıda kurum ve marka ile çalıştı. 2012- 2015 yılları arasında bağımsız reklam ajansları ağı olan Dialogue International’in Global Başkanlığı, 2014 – 2016 yıllarında ise Avrupa Siyasi Danışmanlar Derneği (EAPC) Başkanlığı görevlerini üstlendi. Ticari iletişimin yanısıra siyasi iletişim alanında da çalıştı. Liderlere, adaylara ve siyasi partilere iletişim danışmanlığı yaptı; kampanyalarını yönetti. 2010’da dünyanın önde gelen siyasi danışmanları arasından 10 kişilik “Dünya Rüya Takımı”na seçildi. Aynı yıl Aristotle uluslararası siyasi iletişim büyük ödülünü aldı.

  Üniversitede hangi bölümü seçeceğinize karar vermekte zorlanıyorsanız ya da üniversite sonrası hangi yoldan ilerlemeniz gerektiği konusunda soru işaretleriniz varsa, sizleri Gelecek Tasarımı Söyleşileri’ne bekliyoruz…

  Etkinlik kaydınızı gerçekleştirmek için aşağıdaki ''KAYIT YAP'' butonuna tıklayınız. Ardından tarafınıza gönderilecek mail içerisinde bulunan ZOOM bağlantısı ile etkinlik gününde ve saatinde girişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Salı, Temmuz 14, 2020 saat 21:00
  Zoom (linki, kayıt yaptığınızda size gönderilecek teyit e-postasında bulabilirsiniz)
  79 kayıt
  Sınırlı katılım: 500 kişi
  kayıt ol
 • Gelecek Tasarımı Söyleşileri - Yenal Gökyıldırım

  Gelecek Tasarımı Söyleşileri’nde iş dünyasının önde gelen isimleri, gençlerle buluşup deneyimlerini aktarmaya devam ediyor. Prof. Dr. Bahadır Erdem’in moderatörlüğünde gerçekleşecek söyleşilerin ikincisi 16 Temmuz’da. 

  Gelecek Tasarımı Söyleşilerinin ikinci konuşmacısı Media Markt CEO'su Yenal Gökyıldırım.

  1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Yenal Gökyıldırım, yine aynı üniversitede MBA eğitimini tamamladı. Kariyerine Singapore Airlines’ta başlayan Gökyıldırım, 20 yılı aşan kariyeri süresince çok sayıda uluslararası şirkette üst düzey görevlerde bulundu. Philips Elektronik’te, 14 yıl boyunca Istanbul, Dubai, Viyana ve Amsterdam’da çeşitli üst düzey görevlerde bulunduktan sonra şirketin genel merkezinde Batı Avrupa ve Kuzey Amerika’dan Sorumlu Başkan olarak görev aldı. 2011 yılında Türkiye’ye dönerek Doğan Online’ın CEO’su olan Gökyıldırım, Media Markt Türkiye’deki pozisyonundan önce LC Waikiki Mağazacılık’ta genel müdürlük görevini üstleniyordu.

  Üniversitede hangi bölümü seçeceğinize karar vermekte zorlanıyorsanız ya da üniversite sonrası hangi yoldan ilerlemeniz gerektiği konusunda soru işaretleriniz varsa, sizleri Gelecek Tasarımı Söyleşileri’ne bekliyoruz…

  Etkinlik kaydınızı gerçekleştirmek için aşağıdaki ''KAYIT YAP'' butonuna tıklayınız. Ardından tarafınıza gönderilecek mail içerisinde bulunan ZOOM bağlantısı ile etkinlik gününde ve saatinde girişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Perşembe, Temmuz 16, 2020 saat 21:00
  Zoom (linki, kayıt yaptığınızda size gönderilecek teyit e-postasında bulabilirsiniz)
  48 kayıt
  Sınırlı katılım: 500 kişi
  kayıt ol
 • Gelecek Tasarımı Söyleşileri - Başak Taşpınar Değim

  Gelecek Tasarımı Söyleşileri’nde iş dünyasının önde gelen isimleri, gençlerle buluşup deneyimlerini aktarmaya devam ediyor. Prof. Dr. Bahadır Erdem’in moderatörlüğünde gerçekleşen söyleşilerin üçüncüsü 21 Temmuz’da.

  Gelecek Tasarımı Söyleşilerinin üçüncü konuşmacısı armut.com Kurucusu Başak Taşpınar Değim.

  Armut.com’un kurucusu olan Başak Taşpınar Değim, 2000 yılında Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu.
  Koç Üniversitesi’nde burslu MBA yaptıktan sonra Amerika’da yüksek lisansını tamamladı. Nielsen ve Revlon firmalarında yöneticilik yapan Başak Taşpınar Değim, 2010’da Türkiye’ye döndü. Amerika’dan Türkiye’ye taşındığı dönemlerde kaliteli hizmet veren bulma sıkıntısı çektiğinden, bu hizmetlerin internet üzerinden kolayca bulunması için armut.com’u kurdu. 50.000 TL sermaye ile kurulan armut.com, 248 Milyon TL değerindeki hizmet talebini hizmet verenlerle buluşturdu. Kısa süre içerisinde Mattermark tarafından Türkiye’nin en hızlı büyüyen 5 internet sitesi girişiminden biri olarak seçildi.

  Geleceğini tasarlarken bu benzersiz başarı hikayesinden ilham almak isteyen tüm gençleri Gelecek Tasarımı Söyleşileri'ne bekliyoruz.

  Etkinlik kaydınızı gerçekleştirmek için aşağıdaki ''KAYIT YAP'' butonuna tıklayınız. Ardından tarafınıza iletilecek mail içerisinde size iletilen Zoom bağlantısı ile etkinlik gününde ve saatinde girişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Salı, Temmuz 21, 2020 saat 21:00
  Zoom (linki, kayıt yaptığınızda size gönderilecek teyit e-postasında bulabilirsiniz)
  42 kayıt
  Sınırlı katılım: 500 kişi
  kayıt ol
 • Gelecek Tasarımı Söyleşileri - Harun Taşçı

  Gelecek Tasarımı Söyleşileri’nde iş dünyasının önde gelen isimleri, gençlerle buluşup deneyimlerini aktarmaya devam ediyor. Prof. Dr. Bahadır Erdem’in moderatörlüğünde yapılacak söyleşilerin bir diğeri 23 Temmuz’da, Vedubox CMO'su, Yönetici Danışmanı ve Koçu Harun Taşçı'nın katılımıyla gerçekleşecek.

  Harun Taşçı, 1970 yılında İstanbul'da doğdu. 1994'te Doğu Akdeniz Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Temsa'da Makina mühendisi olarak çalıştıktan sonra 2001 yılında Kanada'ya yerleşti. 2003 yılında Capilano Üniversitesi Bilgisayar Bilişim Sistemleri bölümünden mezun oldu. 18 yıl sektöründe lider Amerikan ve Kanada şirketlerinde üst düzey yönetici olarak çalıştı. Global Pazarlama, satış, müşteri ilişkileri ve dijital dönüşüm alanlarında uluslararası proje ve çalışmalar yürüttü. Kanada’da İntegral Liderlik gelişimi ve yönetimi programı ve Birkman koçluk eğitimi aldı. 2018’den beri yönetici koçu ve eğitmeni olarak liderlik gelişimi, mentorluk, etkin ve verimli organizasyon yapısı oluşturma konularında çalışıyor ve çok sayıda kampus etkinliğine üniversite öğrencilerine yönelik gelişim ve kariyer programlarında konuşmacı ve eğitmen olarak katılıyor.

  Geleceğini tasarlarken bu benzersiz başarı hikayesinden ilham almak isteyen tüm gençleri Gelecek Tasarımı Söyleşileri'ne bekliyoruz.

  Etkinlik kaydınızı gerçekleştirmek için aşağıdaki ''KAYIT YAP'' butonuna tıklayınız. Ardından alacağınız mail içerisinde size iletilen Zoom bağlantısı ile etkinlik günü ve saatinde girişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Perşembe, Temmuz 23, 2020 saat 21:00
  Zoom (linki, kayıt yaptığınızda size gönderilecek teyit e-postasında bulabilirsiniz)
  38 kayıt
  Sınırlı katılım: 500 kişi
  kayıt ol
 • Gelecek Tasarımı Söyleşileri - Özlem Gürses

  Gelecek Tasarımı Söyleşileri’nde iş dünyasının önde gelen isimleri, gençlerle buluşup deneyimlerini aktarmaya devam ediyor. Prof. Dr. Bahadır Erdem’in moderatörlüğünde yapılacak söyleşilerin bir diğeri de 28 Temmuz’da Gazeteci Özlem Gürses'in katılımıyla gerçekleşecek.

  Özlem Gürses, Türkiye ikincisi olarak kazandığı TED Ankara Koleji'nde ilköğretim ve lise eğitimini tamamladı. Ardından ODTÜ Mimarlık Bölümü'nü bitirdi. Mimarlık Tarihi programında yüksek lisans yaparken geçirdiği bir trafik kazası onu İstanbul'a ve medya dünyasına taşıdı. Bugüne dek ulusal ve uluslararası çok sayıda organizasyonda "Moderatör ve Sunucu" olarak görev aldı. Mayıs 2017 tarihinde ilk kitabı "Bazen Olmaz…" yayınlandı. Şimdilerde köşe yazıları ve röportajları ile Sözcü Gazetesi'nde.

  Geleceğini tasarlarken bu benzersiz başarı hikayesinden ilham almak isteyen tüm gençleri Gelecek Tasarımı Söyleşileri'ne bekliyoruz.

  Etkinlik kaydınızı gerçekleştirmek için aşağıdaki ''KAYIT YAP'' butonuna tıklayınız. Ardından gönderilecek mail içerisinde size iletilen Zoom bağlantısı ile etkinlik gününde ve saatinde girişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Salı, Temmuz 28, 2020 saat 21:00
  Zoom (linki, kayıt yaptığınızda size gönderilecek teyit e-postasında bulabilirsiniz)
  56 kayıt
  Sınırlı katılım: 500 kişi
  kayıt ol
 • Gelecek Tasarımı Söyleşileri - Yiğit Oğuz Duman

  Gelecek Tasarımı Söyleşileri’nde iş dünyasının önde gelen isimleri, gençlerle buluşup deneyimlerini aktarmaya devam ediyor.
  Prof. Dr. Bahadır Erdem’in moderatörlüğünde yapılacak söyleşilerin sonuncusu 30 Temmuz’da Yönetim Danışmanı Yiğit Oğuz Duman'ın katılımıyla gerçekleşecek.

  Yiğit Oğuz Duman, Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra Koç Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. Kariyerine 1995’te Kibar Holding A.Ş.’ de başladı. Duman, grupta değişim yönetimi, insan kaynakları yönetimi, endüstriyel ilişkiler ve iş hukuku gibi ana konu başlıklarında aktif sorumluluklar aldı. Türkiye İnsan Yönetimi Derneği'nin (PERYÖN)’de 2005-2010 ve 2012-2014 yılları arasında Genel Başkanlık görevini yürüten Duman, aynı zamanda YenidenBiz ve Yönetim Kurulunda Kadın (YKKD) derneklerinin de Kurucu Yönetim Kurulu üyesidir. Halen kurucusu olduğu Duman Yönetim Danışmanlık’ta kurumlara organizasyonel yapılanma, yetkin insan kaynağına erişim, bu yetkin işgücünü elde tutma ve liderlik gelişimi konularında Yönetim Danışmanlığı hizmeti sunmaktadır.

  Geleceğini tasarlarken bu benzersiz başarı hikayesinden ilham almak isteyen tüm gençleri Gelecek Tasarımı Söyleşileri'ne bekliyoruz.

  Etkinlik kaydınızı gerçekleştirmek için aşağıdaki ''KAYIT YAP'' butonuna tıklayınız. Ardından gönderilecek mail içerisinde size iletilen Zoom bağlantısı ile etkinlik gününde ve saatinde girişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Perşembe, Temmuz 30, 2020 saat 21:00
  Zoom (linki, kayıt yaptığınızda size gönderilecek teyit e-postasında bulabilirsiniz)
  46 kayıt
  Sınırlı katılım: 500 kişi
  kayıt ol
 • Liseyi Bitiriyorum Projesi - Sen De Yararlan2

  Lise Eğitimini Tamamlamak Artık Sandığından Daha Kolay!
  İstanbul’da liseyi bırakmış gençlerin açık lise ve mümkünse açık meslek liselerine devam etmeleri ve mezun olabilmeleri ve hayatlarına diplomalarını alarak devam etmelerini hedefliyoruz. Eğitimli rehberler aracılığı ile eğitimlerine destek veriyoruz. Gönüllü rehberlerimiz, kayıtlar, sınav takibi, ders çalışma yöntemleriyle ilgili öğrencilere danışmanlık sağlayacaklar. 

  Ayrıca zaman zaman motivasyon programları ve sosyal etkinlikler ile birlikte hoşça vakit geçirecekler ve öğrencilerin sordukları sorulara cevap bulacaklar.
  Rehberler, öğrencilere destek sağlamak ve danışmanlığı verebilmek için haftada bir gün bir saatlik bir telefon görüşmesi ve ayda bir kere birebir görüşme planlayacaklar.
  Proje her öğrencinin okulu bitirmesine kadar devam edecektir.

  Lise eğitimini tamamlamak ve elinde diplomanla birlikte hayata atılmak istiyorsan, hemen kaydını yaptır.
  Çevrende arkadaşların varsa bu fırsattan yaralanmalarını istiyorsan onlara da duyurmayı unutma!

  Perşembe, Şubat 11, 2021 saat 18:00
  61 kayıt
  kayıt ol
 • Gönüllü Okuyuculuk Projesi - Sen de Yararlan!

  Eğitimi daha erişilebilir hale getirirsek, sosyal hayata entegrasyonunu daha kolay sağlayabileceğinin farkındayız. Bu süreçte sana destek olabilmek amacıyla, Gönüllü Okuyuculuk Projesi'ni hayata geçirdik.

  Bu proje aracılığıyla, nasıl okuyuculuk yapacağına dair eğitim almış gönüllülerimiz, birçok görme engelli bireye gönüllü okuyuculuk yapıyor.

  Gönüllü okuyucularımız aracılığıyla sesli kitap ve ders kitabı okuyuculuğu gerçekleştiriyoruz.

  Amacımız senin derslerine ve sınavlarına yönelik çalışmalarını desteklemek. Eğer meslek hayatına atılmaya hazır isen LGS, ALES, KPSS ve YKS gibi sınavlara hazırlanmana yardımcı olmak.

  Gönüllü Sesli Kitap Okuyuculuğu yoluyla ihtiyaç duyduğun ders ve sınav hazırlık kitaplarına ek olarak, ihtiyaç duyulan kitapları sesli kayıt haline getiriyoruz. Sesli Kayıt Gönüllüleri aracılığıyla kayıt kabinlerinde kaydedilemeyen ders notları, mektup, belge vb. metinleri Whatsapp'ta kaydedip sana sesli kayıt olarak iade ediyoruz.

  Sen de dilediğin zaman gönüllü okuyucularımızdan destek alabilirsin!

  Perşembe, Haziran 10, 2021 saat 00:00 - Haziran 15, 2021
  34 kayıt
  kayıt ol